Gdzie znaleźć ciasta sabayowe w East Bay?

Gdzie znaleźć ciasta sabayowe w East Bay?
Firma Sabaya oferuje bardzo wspólne opcje 15-calowe lub 18-calowe. Dzięki uprzejmości: The Sabaya Company

Firma Sabaya
Piemont, określ 15 cali (55 USD), 18 cali (75 USD) lub 4 cale (cena DM) do odbioru w przypadku zamówień bezpośrednich

Dorastając w jemeńskim domu imigrantów w Richmond, Sumaya Albgal zawsze zastanawiała się, dlaczego sabaya, tradycyjne ciasto z cienkich warstw ciasta i pachnącego brązowego masła, jest mniej lub bardziej znane poza społecznością jej rodziny. Urodzona i wychowana w Bay Area, Albgal nigdy nie widziała Sabaya nigdzie poza swoim domem, kiedy jej matka robiła je z mąki, miodu i czarnuszki. Często żartowała swojemu rodzeństwu, że powinni przywieźć Sabaya reszcie świata, a teraz, dzięki swojej firmie na Instagramie, The Sabaya Company, jest nią.

Albgal, która określiła kuchnię jemeńską jako „podobną do kuchni Bliskiego Wschodu, z wpływami z Afryki i Afryki Wschodniej”, powiedziała, że ​​postanowiła skupić się na swoim biznesie tylko dlatego, że tak trudno było ją znaleźć w sklepach. Częściowo jest to „bardzo pracochłonne”, powiedział Albgal, ponieważ przygotowanie każdej sabayi może zająć nawet dwie godziny. Ale „jak każdy przysmak, który jest pracochłonny”, powiedział Albgal, „bardzo warto go spróbować i mieć”.

„Kiedy służysz gościom Sabaya, mówisz: 'Tak bardzo cenię cię jako gościa. Mam tę ofiarę sabayi, której przygotowanie zajęło dużo czasu” – powiedział Albgal.

Albgal powiedział, że wiele jemeńskich wypieków obraca się wokół składników używanych do wyrobu sabayi: mąki, masła klarowanego, czarnuszki (znanej również jako nasiona czarnuszki) i miodu. Na co dzień Albgal zajmuje się prywatnym adwokatem zajmującym się sprawami uzależnień karnych i nieletnich, ale podczas pandemii poważnie podeszła do opracowania własnego przepisu, doskonaląc go przez około 18 miesięcy. Jej wersja zawiera 30-35 warstw bardzo cienkiego ciasta, a pomiędzy każdą warstwę dodaje brązowe masło i czarne nasiona.

Plasterek sabayi skropiony miodem. Dzięki uprzejmości: The Sabaya Company

„Jest wielowarstwowy, a potem zaplatam go na brzegach” – powiedział Albgal. „Kiedy się gotuje, nadyma się. Wszystkie te warstwy są cienkie jak papier i nasączone gorącym powietrzem. Jest puszysty i pyszny, dzięki czemu ciasto jest naprawdę kruche. Powiedziałbym, że to rodzaj rogalika, ale ma bardziej miękką konsystencję ”.

Podobnie jak jej bliskowschodni kuzyni deserowi, baklava czy kunefe, sabaya różni się w zależności od regionu. „Moja jest taka, jaka byłam, moja mama, która ma wiele, wiele warstw, aby stworzyć coś w rodzaju chrupiącego ciasta” – powiedział Albgal.

„Oplatanie – Nasze ciasto ma plecionki na zewnątrz sabayi – Warkocz to miasto zwane Radaa. Moja rodzina pochodzi z Malah, małej wioski poza Radaą. Ten obszar Sabaya jest wyjątkowy pod względem zwiewności, dodatkowych warstw i charakterystycznego plecionki ”.

Teraz, gdy sąd znów się rozprawił, wolne godziny Albgal spędzają pracując w swojej nowej firmie. Powiedziała, że ​​jest w trakcie rozwijania i utrwalania aspektów działalności i szuka pomocy w wypieku większej ilości sabayi – w nadziei, jak powiedziała, na stworzenie większej liczby miejsc pracy dla imigrantek z Jemenu.

Na razie co tydzień w Piemoncie dostępna jest ograniczona liczba sabai, ale w przypadku zakupów hurtowych możliwe są dostawy. Sabaya jest obecnie wyceniana na 55 USD za 15-calowe ciasto, 75 USD za 18-calowe ciasto, a jej sabaya (jeśli jest dostępna) jest dostępna w The Slice w cenie 7,50 USD. Innowacja Albgal, uczta, którą nazywa sabaya „kieszeni”, to 4-calowe krążki sabayi, jest wykonana z tych samych 30-35 warstw ciasta, sprzedawanych w tuzinach. Dostępne są również mrożone sabaya, ze szczegółowymi instrukcjami, jak je przyrządzić.

Abgal ma nadzieję, że będzie ambasadorem swojej kuchni dla tych, którzy są nowicjuszami w jemeńskiej kuchni, a ci, którzy ją serwują, są już zaznajomieni z zabiegami. „Uwielbiam uczyć, jak ludzie to konsumują. Tutaj Jemen nie jest tak bardzo znany, jak stan polityki w kraju, ale jest w nim o wiele więcej ”.

„Kiedy moja matka dorastała w Jemenie przed latami 80., było to takie wiejskie miejsce, a sposób, w jaki ludzie wchodzili w interakcje ze społecznością, polegał na gotowaniu i dzieleniu się potrawami” – powiedział Albgal. „Tworzenie Sabaya było uroczyste. To najszczęśliwsza rzecz, jaką mamy. Połączenie tych składników – nabiału, jajek i cukru – i zaprezentowanie ich gościom, to oznaka uniesienia. To symbol szacunku, miłości”.

Na razie firma Sabaya przyjmuje zamówienia tylko poprzez bezpośrednie wiadomości na Instagramie (@thesabayacompany), ale Albgal planuje wkrótce uruchomić zamówienia online.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.