Food Truck Wars: studenci CPS walczą o najlepszy przepis na food truck

Food Truck Wars: studenci CPS walczą o najlepszy przepis na food truck

Josue Cervantes nauczył się gotować od kobiet ze swojej rodziny. Jego matka podzieliła się przepisami od swojej mamy, a jego babcia podzieliła się przepisami jego prababki. Teraz Josue chce kiedyś otworzyć własną restaurację.

„Zawsze mówiłem (mojej mamie), że chcę przywrócić ukryte klejnoty, które tak naprawdę nie są reprezentowane w Stanach Zjednoczonych i które są powszechnie spotykane w Meksyku” – powiedział 17-letni Josue. „Chcę wydobyć nowe smaki i wydobyć z ludzi nową paletę, aby mogli mieć trochę wglądu w to, czym naprawdę jest Meksyk”.

Josue doskonalił swoje umiejętności poprzez program kariery i edukacji technicznej CPS w North-Grand High School, 4338 W. Wabansia Ave. w Parku Humboldta.

Program techniczny obejmuje lekcje z codziennych zajęć, takich jak matematyka i nauki ścisłe, aby zapewnić szkolenie w rzeczywistych miejscach pracy, takich jak kulinaria i hotelarstwo.

„Jeśli pójdą do szkoły sztuki kulinarnej lub na jakąkolwiek inną ścieżkę, umiejętności, których się uczą, są zbywalne i cenne dla naszych uczniów” – powiedziała Sherry Franklin, specjalista ds. wsparcia instruktażowego CPS.

W piątek Josue i pięcioosobowy zespół zademonstrowali niektóre z tych umiejętności w konkursie o tematyce food truck przeciwko trzem innym szkołom.

35-letnia Candace Williams, instruktorka kulinarnego szefa kuchni w Manley Career Academy High School, pomaga uczniom Manley (w środku) Layli Sylvester (lat 17) i Antonio Andersonowi (17 lat) ustawić stoisko „Burrito Baby” podczas piątkowej imprezy „Food Truck Wars”.

Każda szkoła przygotowała biznes plany na ciężarówkę wraz z menu. Następnie zaoferowali próbki, które uczniowie ugotowali tego ranka w szkole.

Ciężarówka Burrito Baby Manley Career Academy zawierała miski śniadaniowe z burrito; Ciężarówka Roberto Clemente School o nazwie Stuff It oferowała gyros z kurczaka. North-Grand postanowił podsycić nostalgię za latami 90-tymi.

„Chcieliśmy przywrócić niektóre ukryte wspomnienia zamknięte w nas, nastolatkach i dorosłych”, powiedział Josue. Powiedział, że celem było wywołanie uczucia oglądania kreskówek w sobotni poranek. Stworzyli więc The Krusty Sponge z krabami inspirowanymi SpongeBob Kanciastoportami (wegetariańskim burgerem sprzedawanym w kreskówce).

Ten wysiłek przyniósł wyróżnienie North-Grand za najlepszy projekt food trucka, za kolorowe burgery i lemoniadę, a także za najlepszą smołę.

Burgery i frytki przygotowane przez uczniów z North-Grand High School.

Burgery i frytki przygotowane przez uczniów North-Grand High School na konkurs kulinarny „Food Truck Wars” organizowany przez Chicago Public Schools w Englewood Community Kitchen. Uczniowie stworzyli food trucka inspirowane „The Krusty Sponge” firmy SpongeBob Kanciastoporty.

Ale to szeroka gama lodów Vaughn Occupational – ręcznie ubijanych i robionych z ziół z ich hydroponicznego ogrodu – wygrała najlepszy przepis.

Wśród sędziów znaleźli się przedstawiciele z całego przemysłu kulinarnego, w tym Hill Food Services Consulting, Aramark Food Services i Everfi, który oferuje program, w którym studenci prowadzą symulowaną ciężarówkę z jedzeniem.

„Jedną z rzeczy, których szukałem, była głębia myśli, która weszła w koncepcję, którą chcieli wprowadzić do tego food trucka” – powiedział Jonathan Barnes, sędzia z Everfi. „Food trucki są bardzo popularne, więc szukaliśmy naprawdę innowacyjnych koncepcji, ale także naprawdę świetnego jedzenia”.

Barnes powiedział, że lody od Vaughna były jednymi z najlepszych, jakie kiedykolwiek próbował.

„Możesz posmakować radości, jaką mieli przy jej tworzeniu i ciężkiej pracy, jaką włożyli w znalezienie właściwej równowagi i właściwych kombinacji” – powiedział.

Anthony McPhee, dyrektor programowy w Careers through Culinary Arts Programs, był zszokowany, że uczniowie ręcznie ubijali lody.

– Smakuje wybornie – powiedział. „To byłaby z łatwością miska od 3 do 5 dolarów. I mają własny ogród – to dobry przykład gospodarstwa do stołu.

Ręcznie ubijane lody produkowane przez uczniów Vaughn Occupational High School zdobyły najlepszy przepis w konkursie „Food Truck Wars”.

Lody Vaughn’s Fruitastic Herbalicious Frozen Treats, przygotowane przez uczniów Vaughn Occupational High School, zdobyły najlepszy przepis w konkursie „Food Truck Wars”.

Anna Urban z Everfi namawiała uczniów, aby szukali więcej możliwości zaangażowania się na polu sztuki kulinarnej. „Próbuj dalej i pracuj nad tym. To tak satysfakcjonująca dziedzina kariery, że czuję, że wszystkie te dzieciaki mogłyby naprawdę dobrze sobie radzić ”.

Wielu uczniów podzieliło się w piątek historiami podobnymi do Josue. 22-letni Gustavo Patino z Vaughna zainteresował się kulinariami, gdy zobaczył, jak jego matka gotuje dla rodziny. 17-letnia Tatianna Bowlton z Clemente chodziła po kuchni za swoim dziadkiem. A Antonio Anderson, 17 lat, który uczęszcza do Manley, powiedział, że jego mama prosiła go o pomoc, gdy był mały.

Dlatego Tatianna powiedziała, że ​​nie ma żadnych urazów do zwycięzców.

„Nadal jesteśmy dumni” – powiedziała Tatianna, dodając, że piątek był bardziej związany z doświadczeniem niż odejściem z nagrodą.

Ale ona i wszyscy pozostali uczniowie byli zaskoczeni, gdy dr. Brian Hill, właściciel Hill Food Service Consulting, powiedział, że każdy z nich otrzyma 100 USD na zakup kurtek szefa kuchni z monogramem.

– Chcę różowego – powiedziała Tatianna, śmiejąc się.

Cynthia Sandoval, uczennica North-Grand High School, dowiaduje się, że wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie Food Truck Wars otrzymaliby 100 dolarów na zakup własnych kurtek szefa kuchni.

Podobnie jak pozostali uczniowie, Cynthia Sandoval (po prawej), uczęszczająca do North-Grand High School, była zaskoczona wiadomością, że wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie Food Truck Wars otrzymają 100 dolarów na zakup kurtek szefa kuchni.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.