Festiwal żywności w szkole podstawowej Crocker to tygiel przepisów

Festiwal żywności w szkole podstawowej Crocker to tygiel przepisów

FITCHBURG – kawiarnia Crocker Elementary School była wypełniona smakowitymi zapachami, a dziesiątki uczniów i rodzin kręciło się wokół festiwalu kulinarnego, który odbył się w poniedziałkowy wieczór, zorganizowanym przez wieloletniego nauczyciela muzyki Aarona Clarka.

Rodzina Ortiz przygotowała Portorykańskie Kanapki na Imprezę na festiwal kulinarny, który odbył się w poniedziałkowy wieczór w kawiarni Crocker Elementary School. (od lewej do prawej) Mama Alyissa, druga klasa Crockera Genesis, 8 lat, Nena, 10 lat, Jariel, 12 lat i tata Arturo. (DANIELLE RAY / STRAŻNIK I PRZEDSIĘBIORSTWO)

Kilkanaście stołów zostało ustawionych dla rodzin drugiej klasy, aby dzielić się szeroką gamą domowych potraw związanych z ich pochodzeniem i pochodzeniem kulturowym, przepisami nadesłanymi przez rodziny, które są zawarte w rodzinnej książce kucharskiej drugiej klasy, 50 przepisów z całego świata.

„Mam wielką miłość do tej społeczności i tych uczniów” – powiedział Clark. „Uwielbiam różnorodność w tych czterech ścianach, a w Fitchburgu jest tyle różnorodności, we wszystkich tych kulturach”.

Nauczyciel muzyki w szkole podstawowej Crocker, Aaron Clark, z rodzinną książką kucharską drugiej klasy, którą pomógł opracować jako część wymagań potrzebnych do uzyskania certyfikatu dyrektora.  (DANIELLE RAY / STRAŻNIK I PRZEDSIĘBIORSTWO)
Nauczyciel muzyki w szkole podstawowej Crocker, Aaron Clark, z rodzinną książką kucharską drugiej klasy, którą pomógł opracować jako część wymagań potrzebnych do uzyskania certyfikatu dyrektora. (DANIELLE RAY / STRAŻNIK I PRZEDSIĘBIORSTWO)

Uczestnicy skosztowali dań takich jak kiełbasa z chimichurri zawinięta w kukurydzianą tortillę, kukurydziane arepas, mango lassi polane kruszonymi pistacjami, szwedzkie naleśniki z syropem klonowym, nutelli, sałatka z makaronu i tuńczyka, sałatka taco Doritos, makaron i ser, oraz salsa mango i chipsy tortilla.

Ośmioletnia rodzina Jessiki Guevery, która pochodzi z Salwadoru, zrobiła pupusa, gruby placek z patelni.

Caroline Collins i jej drugoklasistka, Eleanor, lat 7, przyniosły naleśniki z owsa, cukru i masła.

„To jak batonik energetyczny” – powiedziała Caroline Collins o przepisie. „Jesteśmy z Anglii, ale jak widać, jest tu reprezentowanych wiele kultur. To naprawdę fajna szkoła, a miasto jest wielokulturowe. Fajnie, że dzieci poznają swoich kolegów z klasy ”.

Melissa Gonzalez podaje kiełbasę z chimichurri na kukurydzianej tortilli burmistrzowi Fitchburga Stephenowi DiNatale (w środku) i nadinspektorowi szkół publicznych w Fitchburgu Robertowi Jokela podczas festiwalu żywności w szkole podstawowej Crocker w poniedziałek.  (DANIELLE RAY / STRAŻNIK I PRZEDSIĘBIORSTWO)
Melissa Gonzalez podaje kiełbasę z chimichurri na kukurydzianej tortilli burmistrzowi Fitchburga Stephenowi DiNatale (w środku) i nadinspektorowi szkół publicznych w Fitchburgu Robertowi Jokela podczas festiwalu żywności w szkole podstawowej Crocker w poniedziałek. (DANIELLE RAY / STRAŻNIK I PRZEDSIĘBIORSTWO)

Claudia Njangtarh i jej ośmioletnia córka Katie przyniosły ryż i gulasz, przepis, który jest ukłonem w stronę ich dziedzictwa w Kamerunie. Obejmuje ugotowanego, a następnie smażonego kurczaka, który jest długo gotowany na wolnym ogniu w sosie pomidorowym, papryki i „wszelkie warzywa, które lubią twoje dzieci”, powiedziała mama.

Liam Higgins, lat 8, powiedział, że lubi „jak to smakuje”, gdy zapytano go, co mu się podoba w wkładzie na ciasto pasterskie i kotlety wieprzowe jego rodziny.

7-letni Kenzo Nou oraz jego mama i tata przynieśli kambodżańskie bułeczki z krewetkami, co, jak powiedział, sprawia, że ​​jest „szczęśliwy!”

„Lubimy wspierać szkołę” – powiedziała jego mama, Marie Nou. „Zawsze staramy się przychodzić na każde szkolne wydarzenie”.

7-letni Kenzo Nou i jego tata Kim i mama Marie byli uśmiechnięci podczas poniedziałkowego festiwalu kulinarnego Crocker Elementary School.  (DANIELLE RAY / STRAŻNIK I PRZEDSIĘBIORSTWO)
7-letni Kenzo Nou i jego tata Kim i mama Marie byli uśmiechnięci podczas poniedziałkowego festiwalu kulinarnego Crocker Elementary School. (DANIELLE RAY / STRAŻNIK I PRZEDSIĘBIORSTWO)

Ośmioletnia Genesis Ortiz i jej rodzina przyrządzili Sandwich de Mezcala, czyli Portorykańskie Kanapki na Imprezę, które składają się z szynki diabelskiej, ziele angielskie i sera Cheez Whiz zmieszanych razem i rozłożonych na krojonym chlebie.

Ed Szajner zrobił swoje słynne klopsiki ze swoim wnukiem Charliem Garcią, lat 8, według przepisu przekazanego „aż z Włoch”.

„Nasza rodzina robi je od dawna” – powiedział Szajner, dodając, że klopsiki są znane „w naszej rodzinie”.

8-letnia Jessica Guevara wraz z rodziną zrobiła pupusa, gruby placek z patelni z Salwadoru, na festiwal żywności Crocker Elementary School, który odbył się w poniedziałek w stołówce szkoły Fitchburg.  (DANIELLE RAY / STRAŻNIK I PRZEDSIĘBIORSTWO)
8-letnia Jessica Guevara wraz z rodziną zrobiła pupusa, gruby placek z patelni z Salwadoru, na festiwal żywności Crocker Elementary School, który odbył się w poniedziałek w stołówce szkoły Fitchburg. (DANIELLE RAY / STRAŻNIK I PRZEDSIĘBIORSTWO)

Clark, który jest w szkole przez 11 z 24 lat, których naucza, stanął na czele wydarzenia w ramach jego praktyki, aby zostać dyrektorem. Powiedział, że stanowy Departament Szkolnictwa Podstawowego i Średniego wymaga wykonania czterech zadań, aby otrzymać certyfikat.

„Ten priorytet stawia pisanie i mówienie po angielsku” – powiedział Clark o projekcie książki kucharskiej i późniejszym festiwalu kulinarnym. „Wszyscy pracowali razem i teraz ludzie mogą wypróbować przepisy. To świetna reprezentacja naszej drugiej klasy”.

Lynette Gil wzięła udział w festiwalu kulinarnym ze swoimi dwoma chłopcami, z których jeden jest drugoklasistą w szkole. Bardzo chwaliła Clarka i jego wysiłki na rzecz zbliżenia wielokulturowej społeczności szkolnej i rodzin.

8-letnia Mari Gonzalez i jej matka Melissa Gonzalez przygotowały kiełbasę z chimichurri na kukurydzianej tortilli na festiwal żywności Crocker Elementary School, który odbył się w poniedziałek.  (DANIELLE RAY / STRAŻNIK I PRZEDSIĘBIORSTWO)
8-letnia Mari Gonzalez i jej matka Melissa Gonzalez przygotowały kiełbasę z chimichurri na kukurydzianej tortilli na festiwal żywności Crocker Elementary School, który odbył się w poniedziałek. (DANIELLE RAY / STRAŻNIK I PRZEDSIĘBIORSTWO)

„On jest niesamowity, ożywia muzykę” – powiedziała.

Nadinspektor szkół publicznych w Fitchburgu, Robert Jokela i burmistrz Stephen DiNatale, zostali zauważeni, jak grzebią w naczyniach i słyszeli komentarze na temat tego, jakie są dobre, a tam był duży termos pełen lemoniady, aby ugasić pragnienie.

– Zjedz trochę jedzenia i ciesz się – powiedział Clark przez mikrofon. „Dziękuję za przybycie i dziękuję szczególnie rodzinom, które przyniosły jedzenie”.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.