Falafel, pierogi, kanapki: nowe podsumowanie restauracji | Mercer Eats – Jedzenie i wyżywienie

Falafel, pierogi, kanapki: nowe podsumowanie restauracji |  Mercer Eats - Jedzenie i wyżywienie

Sieć restauracji śródziemnomorskich to nowi Five Guys.

Najpierw pojawiła się Falafel Mamoun, sieć z Greenwich Village, na Witherspoon Street w Princeton, a następnie w ciągu następnych kilku lat Zoe’s Kitchen z Teksasu w Lawrence i The Simple Greek w Hamilton.

Można śmiało powiedzieć, że tempo wzrostu sektora rośnie. W zeszłym roku The Halal Guys (Manhattan) dołączyli do Zoe w Mercer Mall.Shawarma pita z kalafiora z Taïm Mediterranean Grill.


Już w tym roku do walki dołączą jeszcze dwie śródziemnomorskie sieci: Taïm Mediterranean Grill w Princeton Shopping Center i Mezeh Grill w Hamilton Town Center. Taïm, podobnie jak Mamoun’s i The Halal Guys, ma siedzibę w Nowym Jorku, podczas gdy Mezeh zaczynał jako punkt gastronomiczny w centrum handlowym w Maryland, zanim szybko rozpoczął ekspansję w regionie Środkowego Atlantyku.

Jednym z czynników proliferacji śródziemnomorskich franczyz jest widoczna zdolność adaptacji kuchni do modelu restauracji fast-casual w stylu Chipotle. Wszystkie wymienione restauracje, z wyjątkiem Mamoun’s, przyjmują podejście fast-casual.

Definicja kuchni śródziemnomorskiej może być nieco niejasna – nie tak dawno wiele włoskich restauracji zaczęło nazywać siebie śródziemnomorską ze względu na często reklamowane zalety diety śródziemnomorskiej – ale większość restauracji oferuje szereg dań ogólnie kojarzonych z greką. , kuchnia turecka i bliskowschodnia.

Taïm, podobnie jak The Simple Greek, oferuje różnorodne smaki w pita lub misce, a także wybór przypraw. Opcje misek Taïm to hummus, ryż, kuskus, sałata lub kombinacja dwóch, zwieńczona jednym z pieczonych klopsików, pieczonym kurczakiem, kalafiorową „shawarmą”, burakami i marchewką, sabich z bakłażana, falafelem lub kebabami Impossible.

Polewy to pikle, oliwki, ciecierzyca, migdały, avacado, baba ghanoush, feta, jajko i frytki, a także różne sosy, w tym harisa i tzatziki. Dania podawane są z sałatką izraelską, kiszoną kapustą i tahini.2022 06 609 Gyro King mieszane shawarma.jpg

Mieszany półmisek shawarma od Gyro King Grill w East Windsor.


Mezeh Grill ma takie samo podejście, oferując posiłki, oferując podstawę z pity, płaskiego chleba lub miski z zieleniną lub ryżem, zwieńczone białkiem z kurczaka lub stek shawarma, kebab z kurczaka, szatkowana jagnięcina, jagnięcina lub wegetariańska kefta lub falafel.

Lista przypraw Mezeh jest dłuższa niż Taïm i obejmuje hummus, tabbouleh, prażoną kukurydzę, fetę, marchew, bakłażan, baba ghanoush, marynowane warzywa i ciecierzycę. Sosy obejmują tzatziki, harissę, tahini i białą fasolę.

Obie restauracje „wkrótce się otworzą”, a Taïm zamierza otworzyć prawdopodobnie na początku czerwca, a Mezeh jakiś czas później. Ale jeśli jesteś teraz głodny shawarmy, nie musisz czekać do tego czasu. Gyro King and Grill, ściśle lokalna sieć, jest już otwarta na trasie Route 130 w East Windsor.

Gyro King, który został otwarty w marcu i ma również siedzibę w Kendall Park, oferuje pakistańskie specjały, w tym shawarma, kabobs, bihari, chicken tikka i oczywiście gyros. Większość dań podaje się w wrapach, pita lub ryżu.

Restauracja serwuje wszystko na wynos, bez względu na to, czy jesz w domu, czy poza nim, i jest prawie nie rzucająca się w oczy w centrum handlowym obok ShopRite, ale ten pisarz natknął się w ciągu jednego dnia i od tego czasu wrócił dwa razy. Dania z jagnięciny naprawdę strzałem w dziesiątkę.

Taïm Mediterranean Grill, 301 N. Harrison St., Princeton. Strona internetowa: taimfalafel.com.

Mezeh Grill, Hamilton Marketplace, Hamilton. Sieć: mezeh.com.

Gyro King and Grill, 319 US Route 130, East Windsor. Strona internetowa: gyrokingandgrill.com.

Lawrence spot przenosi polską kuchnię do Maximus2022 06 609 Maximus Pierogi.jpg

Półmisek pierogów z Imperium Kuchni Polskiej Maximus w Lawrence.


Można powiedzieć, że kuchnia wschodnioeuropejska była przez lata tak niedostatecznie reprezentowana, jak kuchnia śródziemnomorska i bliskowschodnia w Central New Jersey.

Ale podczas gdy miłośnicy falafeli mogą cieszyć się z bogactwa wyborów, jakie mają teraz, miłośnicy bigosu i barszczu muszą być zadowoleni, że Maximus Polish Cuisine Empire, nowa restauracja w Centrum Handlowym Lawrence, powiększa naszą wschodnioeuropejską liczbę restauracji do czterech .

Blue Danube, przy Adeline Street w Trenton, jest ostoją od wielu lat, a Węgierska Restauracja Barbary w Ewing odniosła niedawny sukces. Rozmaryn, przy North Olden Avenue w Trenton, od dawna jest jedyną dedykowaną polską restauracją w okolicy. Ale Maximus zebrał solidne recenzje od otwarcia w marcu.

Maximus ma na celu serwowanie domowych klasyków z nowoczesnymi akcentami. Do przystawek należą różnego rodzaju sznycle, kluski śląskie, kotlety schabowe, polędwiczki wieprzowe, klopsiki, karkówka w sosie własnym, pieczone żeberka, a na specjalne zamówienie golonka w piwie.

Inne specjalności to trzy rodzaje pierogów (ziemniaczano-serowy, kapusta-grzybowo-mięsny), placki ziemniaczane, bigos, gołąbki, kiełbasa i barszcz. Rodzaje zup to pomidor, makaron drobiowy, ogórek kiszony, kapusta kiszona, flaki wołowe i gulasz.

Maximus Polish Cuisine Empire, 2495 Brunswick Pike (USA 1), Lawrence. Strona internetowa: maximusrestaurant.com.

A także kanapki2022 06 609 Okruchy El Jefe.JPG

Kubańska kanapka El Jefe z Crumb w Bordentown.


Być może w porównaniu do dań polskich i śródziemnomorskich, kanapki są trochę podstawowe. Ale nie ma prawie nic lepszego niż dobra kanapka, a Crumb, Salad and Sandwich Joint, który został otwarty w zeszłym miesiącu w dawnym Properly Fueled w Bordentown City, ma całkiem sporo dobrych.

Sklep w Haddonfield oferuje różnorodne kanapki z kotletem z kurczaka, w tym „The Closer”, który jest zwieńczony szynką prosciutto, asiago, rukolą, octem balsamicznym i oliwą z oliwek, czy „French Montana” z wędzoną szynką i sosem cheddar mornay .

Inne specjalności to „The Skouf”, kanapka z sałatką z kurczaka z jabłkiem, rozmarynem i rzymską oraz El Jefe, kanapka w stylu kubańskim z szynką, wieprzowiną, piklami, gruyere i niesamowicie pikantną musztardą.

Sekretem w Crumb może być po prostu świeżo upieczona focaccia, która jest jednym z najsmaczniejszych chlebów na świecie. Świeżo pokrojone frytki Crumb są również ucztą.

Okruchy, 1 ½ Crosswicks St., Bordentown. Sieć: crumbhaddonfield.com.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.