Elaine Welteroth O nowym macierzyństwie, ucząca się gotować dla swojej rodziny

Elaine Welteroth O nowym macierzyństwie, ucząca się gotować dla swojej rodziny

Dzięki uprzejmości Elaine Welteroth

Od ponad dekady dziennikarka, autorka i wielokrotnie nagradzana prezenterka telewizyjna Elaine Welteroth publikuje reportaże i trafia na pierwsze strony gazet. Wchodząc w swoją najnowszą rolę, macierzyństwo, dużo zastanawia się nad rodziną i tradycją, co sprawia, że ​​jej nowe partnerstwo z Ninja jest na czasie. Wieloznacznik znany ze swojej pracy w Moda młodzieżowa, Project Runwayoraz Rozmowa, niedawno współpracowała z matką, aby stworzyć przepis, który łączy elementy jej afroamerykańskiego, niemieckiego i irlandzkiego dziedzictwa, a także jest stworzony z myślą o zapracowanej mamie. (Zupa z kapusty duszonej z wędzoną kiełbasą i ziemniakami oraz placki z chleba kukurydzianego.) Wyzywa czytelników ESSENCE, aby zrobili to samo – stworzyli przepis, który przemówi do ich dziedzictwa i opowie historię – i podzielą się #RecipeofMe w mediach społecznościowych.

Rozmawialiśmy z Elaine o łączeniu się z rodziną poprzez jedzenie, dbanie o siebie i typ mamy, którą ma nadzieję być.

ESSENCE: Biorąc pod uwagę wszystkie rzeczy, które masz teraz do czynienia, dlaczego było to dla ciebie ważne, aby zrobić to partnerstwo?

Elaine Welteroth: Kiedy rozważam nowe partnerstwo lub nowy projekt, muszę dojść do „piekła tak”. Jeśli to nie piekło, tak, to nie. To partnerstwo z Ninja było dla mnie piekło tak, ponieważ było zgodne z moimi osobistymi priorytetami w tym nowym sezonie mojego życia. Przechodzę do macierzyństwa, skupiam się na dbaniu o siebie, zastanawiam się, jak wyżywić siebie i moją rodzinę, a także na nowo połączyć się z własną rodziną. A dla mnie jedzenie jest w centrum tego. Wiesz co mam na myśli? Jedzenie jest okazją dla twojej społeczności do spotkania się. Jedzenie jest kulturowe. Jedzenie jest emocjonalne. W niektórych przypadkach jedzenie jest duchowe. Czuję, że na nowo nawiązuję kontakt z tą radością gotowania i ponownie łączy się z moją rodziną. Rozwijam też tę życiową umiejętność, w której chcę być dobry. Nigdy nie byłem w tym dobry, ale teraz jestem w tym zainspirowany.

Jak wyglądał proces opracowywania przepisu?

Zajęło mi to trochę czasu, ponieważ mam bardzo zróżnicowane pochodzenie kulturowe. Tak więc pomysł, aby wymyślić, jak połączyć soul food z jedzeniem przodków niemieckich i irlandzkich, nie jest najłatwiejszym zadaniem. Trochę to trwało, ale była to piękna podróż. Moja mama w końcu opowiedziała mi wiele rzeczy o filozofii mojej babci dotyczącej gotowania io tym, co ich łączyło, jeśli chodzi o sposób odżywiania swoich rodzin. Moja babcia miała czworo dzieci i była pracującą mamą. Moja mama ma dwoje dzieci i jest mamą pracującą. Zależało im na tym, aby w niedziele przygotowywać wytrzymałe posiłki, które ich rodzina mogła jeść przez cały tydzień. Nie mieli dużo czasu. Musiało to być bezproblemowe, łatwe i coś, co mogliby rozciągnąć, wiesz? Wydaje mi się, że ten przepis jest właśnie takim przepisem.

Dlaczego gotowanie dla Twojej rodziny jest dla Ciebie ważne?

Cóż, to przede wszystkim część rodzinnej tradycji. Moja mama jest niesamowitą kucharką, a niektóre z moich ulubionych wspomnień z okresu dorastania to wakacje z rodziną przy stole i jedzenie jej jedzenia. A ja chcę być taką mamą. Chcę się nauczyć, jak to zrobić. Poza tym, na bardziej praktycznym, codziennym poziomie, chcę się nauczyć, jak odżywiać siebie i swoją rodzinę. Przez bardzo długi czas byłem uzależniony od jedzenia na wynos. Zawsze byłem pracoholikiem, który biega od pracy do pracy. Jestem typem osoby, która zapomina o jedzeniu i po prostu nie mogę sobie już na to pozwolić.

Dla mnie to po porodzie [period] jest okazją, aby trochę zwolnić i zmienić orientację mojego związku z jedzeniem oraz nadać priorytet karmieniu i odżywianiu się. Muszę to zrobić, aby pokazać się mojej rodzinie, sposób, w jaki chcę się pokazać, sposób, w jaki pojawiła się moja mama. Dlatego po raz pierwszy w życiu stawiam samoopiekę na pierwszym miejscu jako służbę dla mojej nowej rodziny.

Jakieś wskazówki dla osób biorących udział w konkursie Recipe of Me?

Nie publikuj tylko losowego przepisu. Usiądź z ludźmi, którzy są dla Ciebie najważniejsi przez całe życie i poznaj historie kryjące się za przepisami, którymi dzielili się z Twoją rodziną, i wymyśl sposób na stworzenie kreatywnego przepisu, który czerpie inspiracje z Twoich kulturę od dzieciństwa i baw się tym. A potem oczywiście dzielisz się tym z ludźmi w swoim życiu, poprzez przyjęcie, dzielisz się tym ze światem na Instagramie i swoją społecznością.

Czy podzieliłeś się już swoim przepisem z rodziną i przyjaciółmi?

Zorganizowaliśmy kolację z okazji naszej dwuletniej rocznicy. To była moja pierwsza okazja, aby stworzyć i podzielić się moim przepisem na mnie. To było naprawdę wyjątkowe i naprawdę słodkie. Mam tylko nadzieję, że kiedy ludzie to zobaczą, zainspirują ich do zrobienia tego samego i zjednoczenia swoich ludzi, zorganizowania przyjęcia i ponownego połączenia. Od tak dawna żyjemy w okresie izolacji. Dlatego bardziej niż kiedykolwiek oznacza to, że Twoi ludzie spotykają się przy stole, wokół Twoich ulubionych potraw i po prostu ponownie się łączą.

Konsumenci mogą teraz wziąć udział, aby mieć szansę na wygranie Ninja ™ Foodi ™ NeverStick® PossiblePan ™ i 100 USD kredytu na zakupy na zorganizowanie intymnej kolacji, aby spotkać się z bliskimi i podać swój zwycięski przepis. Wejdź, publikując swój „Przepis na mnie” w mediach społecznościowych, oznaczając #Przepis mnie i kuchnia ninja. Stu szczęśliwych zwycięzców zostanie zachęconych do wykorzystania swojego Ninja PossiblePan ™ i środków na zakupy do zorganizowania przyjęcia, podczas którego spotkają się ze swoimi bliskimi, którzy pomogli im ukształtować i odtworzyć zwycięski przepis.

TEMATY: gotowanie potraw i napojów Elaine Welteroth

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.