Ekspert ds. żywienia dzieci zastanawia się nad wolnymi lunchami, które mogą mieć wszyscy

Ekspert ds. żywienia dzieci zastanawia się nad wolnymi lunchami, które mogą mieć wszyscy

WILMINGTON, NC (WECT) – W następstwie pandemii COVID-19 uczniowie w całym kraju otrzymali możliwość otrzymywania bezpłatnych posiłków – ale ten program ma się zakończyć w czerwcu. Teraz prawodawcy stanowi mają nadzieję nadal zapewniać bezpłatne posiłki dla studentów, niezależnie od tego, ile zarabiają ich opiekunowie.

Tysiące uczniów w Północnej Karolinie korzysta z bezpłatnych posiłków szkolnych, a w hrabstwie New Hanover uczniowie w 28 z 43 szkół mają prawo do bezpłatnych obiadów dla wszystkich w ramach Community Eligibility Provision (CEP), co pozwala szkołom z ponad 40% uprawnionych studentom na bezpłatne posiłki, aby zapewnić je wszystkim studentom, niezależnie od poziomu dochodów.

W przypadku uczniów szkół publicznych bezpłatne posiłki zapewniają dostęp do pożywnej żywności tym, którzy mogą nie dostać tego nigdzie indziej, a skutki głodu są znaczące.

„Jeśli uczniowie nie jedzą, nie są w stanie wykonać. Badania wykazały, że powoduje to u dzieci stres i niepokój, nie radzą sobie dobrze w klasie, mogą mieć problemy z dyscypliną. Jest mnóstwo informacji na ten temat, ale dzieci potrzebują tego posiłku. To ważne dla ich nauki ”- powiedziała Amy Stanley, dyrektor ds. żywienia dzieci w szkołach hrabstwa New Hanover.

Jeden z ustaw wprowadzonych w Izbie wymagałby, aby stanowy Departament Oświaty Publicznej przeznaczył wystarczającą ilość pieniędzy dla wszystkich szkół, aby zapewnić bezpłatne obiady wszystkim potrzebującym tego uczniom.

Przy rosnącej inflacji i stagnacji płac nie zawsze jest to takie proste, jak się wydaje. Obecnie samotny rodzic z jednym dzieckiem musi zarobić mniej niż 23 803 dolarów, czyli około 11,44 dolarów na godzinę dla kogoś pracującego 40 godzin tygodniowo. Samo mieszkalnictwo w hrabstwie New Hanover i południowo-wschodniej Karolinie Północnej jako całości rośnie, a niskie płace wraz z niedoborem opcji mieszkaniowych, zwłaszcza przystępnych cenowo, utrudniają życie w regionie komuś zarabiającemu tak niskie zarobki.

Dla porównania, w hrabstwie New Hanover każdy, kto płaci więcej niż 30% swojego rocznego dochodu na mieszkanie, jest uważany za obciążonego kosztami. Ktoś, kto zarabia 23 803 dolarów rocznie, musiałby wydawać mniej niż 600 dolarów miesięcznie na mieszkanie, aby spełnić te kryteria. A ktoś, kto zarabia 20 dolarów na godzinę, musiałby wydać 1040 dolarów lub mniej swoich dochodów, aby mieć niedrogie mieszkanie, co jest coraz trudniejsze.

Tak więc nawet ci, którzy przekraczają próg kwalifikujący do bezpłatnych posiłków, nadal mogą mieć trudności z utrzymaniem podstawowych produktów, takich jak jedzenie. Kiedy ludzie muszą wybierać między kosztami mieszkania, cenami gazu lub innymi środkami transportu, aby dostać się do pracy i z niej, mogą ucierpieć opcje zdrowych posiłków.

Eksperci żywienia twierdzą, że szkolne posiłki mogą być jedyną zdrową żywnością, jaką otrzymują dzieci, a rozszerzenie kwalifikowalności do tych posiłków pomogłoby to naprawić.

„Byłoby to bardzo ważne dla programów, ponieważ nie musisz się martwić o bezpłatne i zniżkowe aplikacje, wszyscy uczniowie są na tym samym polu gry. Tak więc zmniejszyłoby to stres dla rodzin, aby nie musiały martwić się o ten proces aplikacyjny ”- powiedział Stanley.

Pomysł zapewnienia studentom posiłków za darmo nie jest pozbawiony sprzeciwu. Niektórzy z tych, którzy nie wspierają bezpłatnych posiłków studenckich, często twierdzą, że to rodzice mają obowiązek zapewnić jedzenie swoim dzieciom. Darmowe posiłki są już dostarczane do ponad połowy wszystkich szkół w hrabstwie New Hanover.

„Program kwalifikowalności społeczności to program, który oferujemy za pośrednictwem USDA. I analizuje obszary kwalifikujące, w których nie muszą korzystać z bezpłatnej i ograniczonej aplikacji. Więc to, co robimy, opiera się na identyfikacji czynników przez stan, a następnie szkoły, w rzeczywistości mamy 28 szkół, które są objęte CEP Community Eligibility Provision ”- powiedział Stanley.

Oznacza to, że każdy, kto poprosi o bezpłatny posiłek, otrzyma go.

„W roku szkolnym każdy może również wziąć udział. Jeśli uczęszczasz do jednej ze szkół z uprawnieniami społecznymi, wszystkie te dzieci jedzą za darmo. Jeśli nie jesteś w szkole, która używa CPE, wypełniłbyś bezpłatną i obniżoną aplikację, która będzie dostępna od 1 lipca ”- powiedział Stanley.

Ale gdyby Zgromadzenie Ogólne uchwaliło ustawę zapewniającą te posiłki wszystkim uczniom, niezależnie od poziomu dochodów rodziny, efekty byłyby znaczące.

„To byłaby ogromna korzyść, ponieważ tyle pieniędzy, które rodzina, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, z problemami finansowymi, to jedno mniej zmartwień, które rodzina musiałaby mieć na opłacenie obiadów lub posiłków śniadaniowych” – powiedziała.

Prawa autorskie 2022 WECT. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.