Dziesięć okręgów szkolnych Yakima oferuje bezpłatne letnie posiłki dla dzieci | Edukacja

Dziesięć okręgów szkolnych Yakima oferuje bezpłatne letnie posiłki dla dzieci | Edukacja

Teraz, gdy nadeszło lato, okręgi szkolne w hrabstwie Yakima podają dzieciom bezpłatne posiłki.

W hrabstwie Yakima 83,3% uczniów szkół publicznych kwalifikuje się do bezpłatnych lub obniżonych posiłków, zgodnie z danymi waszyngtońskiego Biura Nadinspektora Instrukcji Publicznej.

Jednak wraz z rozpoczęciem wakacji letnich 43 900 uczniów w hrabstwie, którzy kwalifikują się do bezpłatnych lub zniżkowych obiadów, będzie pozbawionych bezpieczeństwa żywnościowego, jakie mogą zapewnić posiłki w roku szkolnym.Naomi De Dios przechodzi przez kolejkę na lunch w Zillah Intermediate School w czwartek, 16 czerwca 2022 r.Dziesięć okręgów szkolnych hrabstwa Yakima rozwiązuje ten problem, oferując jakąś formę programów letnich posiłków.

„Cieszymy się, że możemy służyć społeczności” — powiedziała dyrektor ds. żywienia dzieci Cassie Davidson z programu, który nadzoruje dla okręgu szkolnego Yakima. „Każde dziecko w wieku od 1 do 18 lat ma prawo do bezpłatnego posiłku.”Letnie posiłki Zillah

Mykala Mora chwyta mleko do obiadu w Zillah Intermediate School w czwartek, 16 czerwca 2022 r.Podobnie jak wiele okręgów szkolnych w Yakima i Lower Valley, Yakima School District oferuje bezpłatne śniadania i lunche wszystkim dzieciom poniżej 18 roku życia – zarówno studentom, jak i niestudentom.

„Posiłki, które serwujemy, są dobrze zbilansowane” — powiedział Davidson. „USDA ma przepisy, których przestrzeganie wymaga od nas”.

Dyrektor ds. gastronomicznych okręgu szkolnego Zillah, Cecily Widner, powiedziała, że ​​w zeszłym roku podczas pandemii więcej dzieci było zaangażowanych w program letnich posiłków. Jednym z przepisów USDA jest to, że dzieci muszą spożywać posiłki na miejscu.

„Program nie pozwala rodzinom spożywać posiłków jest środkiem odstraszającym” – powiedział Widner.

Wielu uczniów je jednak bezpłatne posiłki, a Widner ma nadzieję, że więcej dzieci przybędzie, gdy wieści o programach się rozejdą.

Oto szczegóły programów posiłków letnich:

 • Posiłki będą dostępne w ośmiu miejscach w Grandview od 22 czerwca. W siedmiu z tych obiektów do sierpnia serwowany będzie tylko lunch. 4 w Westside Community Park od 11:30 do 13:00, ABC Daycare od 12:20-12:45, Water Tower Park od 11:15-11:30, Dykstra Park West End od 11:35-11: 50, Grandridge MHC od 12:50-13:22, Sor Juana Ines Apartments od 12-12:15 i Eastside Park od 1:15-13:30 Grandview Middle School serwuje posiłki tylko do 22 lipca, ale zje śniadanie od 7:45-8:15 i lunch od 11:30-12:30. Wszystkie letnie posiłki w Grandview będą zamknięte 4 lipca. Aktualizacje można znaleźć na stronie internetowej Grandview School District
  • .
  • Granger Gimnazjum będzie gospodarzem witryny wyroków szkolnych od 20 czerwca do 14 lipca, od poniedziałku do czwartku, z wyjątkiem 4 lipca. Śniadanie będzie serwowane od 8:30 do 9 rano, a lunch od 11-11:30. Dokładne godziny są inne dla uczniów i opinii publicznej. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Okręgu Szkolnego Granger
   • .
   • Mabton Okręg szkolny ma dwa miejsca, w których serwuje śniadania od 8-8:30 i lunch od 11:15 do południa. Szkoła podstawowa Artz-Fox będzie jadła letnie posiłki od 20 czerwca do 29 lipca, a szkoła Mabton Jr / Sr High School będzie serwować posiłki od 20 czerwca do 22 lipca.
   • W Sela, śniadanie serwowane będzie od 8:15-8:45, a obiad od 12-12:30 od poniedziałku do czwartku. Posiłki będą dostępne od 11 lipca do sierpnia. 4 w szkole podstawowej im. Johna Campbella.
   • Po słonecznej stronie okręg szkolny będzie serwował posiłki w pięciu szkołach i dwóch miejscach społeczności
    • w czerwcu, lipcu i sierpniu. Washington Elementary School, Pioneer Elementary School, Harrison Middle School, Sierra Vista Middle School i Sunnyside High School będą jadły śniadanie od 7:30 do 8:30 i lunch od 11:30 do 12:30. Posiłki będą dostępne Od poniedziałku do czwartku od 27 czerwca do 21 lipca.
    • Central Park i Sunnyside Community Centre będą jadły lunch od 11:30 do 12:30, ale będą otwarte od poniedziałku do piątku od 20 czerwca do sierpnia. 12
    • W Toppeński, posiłki będą dostępne w czterech lokalizacjach. Zgodnie z informacjami ze strony internetowej Okręgu Szkolnego Toppenish, wszystkie posiłki muszą być spożywane w miejscu, w którym są dystrybuowane. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj
     • .
     • Od 27 czerwca do 28 lipca szkoła podstawowa Valley View będzie serwować dwa posiłki dziennie od poniedziałku do czwartku. Posiłki te będą poranną przekąską w godzinach 10-10:20 oraz lunchem od 12:00 do 13:20
     • Szkoła podstawowa Kirkwood rozpocznie również serwowanie dwóch posiłków dziennie 27 czerwca śniadanie od 8-8:30 i obiad od południa do 13:00. Harmonogram zmienia się w lipcu od 5 lipca do 28 lipca, dzieci mogą zjeść obiad od 11-11 : 30 rano i podwieczorek od 1:15-13:30
     • Od 28 czerwca do końca 21 lipca Lincoln Elementary będzie jadł lunch w godzinach 11-11:30 i popołudniową przekąskę od 1:30-13:50 we wtorek, środę i czwartek.
     • Przez tydzień – 28 czerwca do 1 lipca – Toppenish High School będzie jadło śniadanie od 8-8: 30 rano i lunch od 11:30 do południa
     • Piąte miejsce, w Safe Haven, będzie miało poranną przekąskę i lunch od 28 czerwca do 21 lipca, ale będzie zamknięte dla publiczności.
     • Bezpłatne śniadanie i lunch będą serwowane w Unia Luka od 27 czerwca do 22 lipca. Śniadanie od 7:45-8:45 Obiad będzie serwowany od 11:15-12:30
     • W Wapatośniadanie będzie serwowane w godzinach 7-8:30, a obiady w godzinach 11-12:30 w Simcoe Elementary School, Adams Elementary School i Wapato High School.
     • Posiłki serwowane będą od 27 czerwca do 28 lipca cztery dni w tygodniu, od poniedziałku do czwartku. Nie będzie posiłków 4 lipca.
     • Posiłki będą dostępne w trzech miejscach od poniedziałku do czwartku każdego tygodnia od 27 czerwca do 28 lipca, z wyjątkiem poniedziałku 4 lipca, kiedy program zostanie zamknięty z okazji Dnia Niepodległości. Te trzy witryny to szkoły podstawowe Simcoe i Adams oraz szkoła średnia Wapato. Śniadanie serwowane będzie w godzinach 7-8:30, a lunch od 11-12:30 Te informacje również można znaleźć

     online

     • .
     • Yakima Szkolny Okręg będzie tego lata serwował darmowe posiłki w 30 miejscach.
     • Śniadanie i lunch będą serwowane od poniedziałku do piątku w szkołach podstawowych Barge Lincoln, Garfield, Martin Luther King, McKinley, Nob Hill i Ridgeview od 23 czerwca do 15 lipca. Szkoła podstawowa McClure działa tylko jako strona z letnimi posiłkami od 27 czerwca do Lipiec 1.
     • Eisenhower High School, Davis High School i Stanton Academy będą miały bezpłatne śniadanie i lunch od 21 czerwca do 15 lipca, a Yakima Valley Tech będzie mieć te same posiłki od 20 czerwca do 8 lipca. Wszystkie trzy będą również działać w dni powszednie.
     • Szkoły podstawowe Gilbert i Whitney są zamknięte dla publiczności i będą służyć uczniom tylko w swoich programach letnich w poniedziałki, wtorki i środy. Strona programu posiłków letnich będzie działać od 21 czerwca do 17 lipca w Gilbert i 21 czerwca do 13 lipca w Whitney.
     • Działać będzie również szesnaście witryn społecznościowych i mobilnych. Od 21 czerwca do 29 lipca dzieci mogą korzystać z bezpłatnych posiłków w Henry Beauchamp Community Centre, Kissel Park, Miller Park, Cascade Apartments, McGuiness Park, Milroy Park, tylnym parkingu Robertson Elementary, Cherry Park, Nueva Apartments, 1st Baptist Church, Fair Avenue Apartments, Kiwanis Park, Hoover Elementary, Elite Academy, Viola Apartments i Martin Luther King Jr. Park od 21 czerwca do 29 lipca w każdy dzień powszedni. Gardner Park będzie również oferował bezpłatne posiłki w dni powszednie, ale jest czynny od 18 do 29 lipca.
     • W większości witryn jedzenie będzie dostępne przez 15 do 30 minut, w zależności od posiłku. Możesz znaleźć

     pełna lista dat, adresów i godzin na stronie internetowej Yakima School District

     • .
     • Zillah będą jadły w dwóch lokalizacjach – Hilton Elementary School i Zillah Intermediate School – od 14 czerwca do 1 lipca. Bezpłatne posiłki będą dostępne w Hiltonie w godzinach 10:45-11:20 oraz w Zillah Intermediate w godzinach 11-11:25
     • Średniogórze, Dolina Naches, Mt. Adams, Zachodnia Dolina oraz Szkoła East Valley okręgi nie będą miały w tym roku programów posiłków letnich. Highland School District nie ma programu szkół letnich i dlatego nie oferuje programu posiłków. Mt. Adams boryka się z niedoborami kadrowymi, podczas gdy West Valley zazwyczaj nie prowadzi letniego programu posiłków – dystrybucja żywności w zeszłym roku była spowodowana pandemią.

Raport Jaspera Kenzo Sundeena dla Yakima Herald-Republic jest możliwy przy wsparciu ze strony Raport dla Ameryki i członków społeczności poprzez Fundusz Społeczny Yakima Valley. Te historie mogą być ponownie publikowane przez inne organizacje za darmo na licencji Creative Commons. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, skontaktuj się z naszą gazetą redaktor miasta.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.