Domowy kucharz z Portland wprowadza filipińskie smaki fusion do nowego programu PBS „The Great American Recipe”

oregonlive’s Logo

Świat telewizji kulinarnej jest gorętszy niż kiedykolwiek, a nasze ekrany wypełniają niekończące się porcje programów. Najnowszym dodatkiem do menu jest seria PBS „The Great American Recipe”, ośmioodcinkowa seria, w której kucharze domowi z całego kraju rywalizują ze sobą i prezentują swoje ulubione potrawy. Wśród nadziei jest Portlander Christina McAlvey, która specjalizuje się w jedzeniu, które wnosi smak jej filipińskiego dziedzictwa do wszystkich rodzajów kuchni.

„To naprawdę mój pierwszy kontakt z konkursami kulinarnymi”, mówi McAlvey, który mieszka w Southwest Portland. McAlvey mówi, że zanim została obsadzona w „The Great American Recipe”, oglądała głównie telewizyjne programy kulinarne, aby znaleźć pomysły na to, co robić w kuchni.

„Obejrzałem oryginalny „Iron Chef” nakręcony w Japonii, a także „Barefoot Contessa” Iny Garten i niektóre z tych rzeczy” – wspomina 43-latek. Ale nie nadążała za programami konkursowymi, takimi jak „Top Chef”.

Jak się okazuje, McAlvey obejrzała telewizyjne konkursy kulinarne z pierwszej ręki, kiedy została obsadzona w filmie „The Great American Recipe”, którego premiera odbędzie się w niedzielę w OPB. Był to proces, który trwał długo, ponieważ pandemia wymusiła opóźnienia w pierwotnym harmonogramie produkcji.

Kiedy dorastała w Saginaw w stanie Michigan, McAlvey pamięta, że ​​jej filipińscy rodzice-imigranci przekazali swoją kulturę, ucząc McAlveya gotowania. „Moi rodzice nauczyli mnie gotować wszystko i od tego zacząłem” — mówi McAlvey. „Ludzie mówili: „Nigdy nie jadłem filipińskiego jedzenia”, a moja odpowiedź brzmiała: „No cóż, pozwól mi trochę dla ciebie ugotować”. To sposób na połączenie ”.

Od czasu przeprowadzki z mężem do Portland około 10 lat temu, McAlvey nadal łączy filipińskie smaki z innymi wpływami, korzystając ze składników dostarczanych przez rolników i sprzedawców z Oregonu.

W „The Great American Recipe” występują, od lewej, sędzia Tiffany Derry, gospodarz Alejandra Ramos oraz sędziowie Graham Elliot i Leah Cohen. (Zdjęcie: dzięki uprzejmości PBS / VPM)

McAlvey przypisuje mężowi określenie „Fili-fusion”, aby opisać jej styl gotowania. To eklektyczne podejście, jak mówi, skłoniło ją do przygotowania takich potraw, jak tradycyjna lumpia, a następnie nadziewania ich peklowaną wołowiną i kapustą, aby uczcić św. Dzień Patryka. Albo arepas, gdzie McAlvey wziął przyrząd w stylu wenezuelskim i dodał posiekaną wieprzowinę adobo.

Oprócz pracy jako pożyczkodawca dla małych firm dla banku społecznościowego i prowadzenia lekcji jogi, McAlvey zamieściła na Instagramie zdjęcia potraw, które stworzyła. Posty te wzbudziły zainteresowanie agenta castingu pracującego nad „Wielką amerykańską recepturą”.

„Jak dzieci lubią mawiać, ktoś wślizgnął się do moich DM na Instagramie” – mówi McAlvey – „i wysłał mi wiadomość z pytaniem, czy byłbym zainteresowany obsadą w programie kulinarnym”. Proces rozpoczął się na początku 2020 roku, a kiedy McAlvey ustaliła, że ​​wiadomość nie była, jak mówi, „jakim oszustwem”, złożyła podanie i przeprowadziła dwie rozmowy telefoniczne.

„Po wywiadzie telefonicznym numer dwa otrzymałem wiadomość w sierpniu 2020 roku, w której stwierdziłem, że COVID naprawdę się rozwija i będą musieli przełożyć program i nagranie” – mówi McAlvey. „Przewiń do lipca 2021, prawie rok później, i otrzymałem telefon od jednego z producentów, mówiąc:„ Nie wiem, czy pamiętasz, kim jesteśmy, ale chcielibyśmy ponownie ustanowić proces. '”

Po kilku kolejnych telefonach Zoom i próbie gotowania przeprowadzonej przez Zoom, McAlvey otrzymał telefon tuż przed weekendem Święta Pracy w 2021 r., mówiąc: „Wylatujesz, więc oto twoje informacje”.

Spektakl nakręcony poza Richmond w stanie Wirginia, w jasnym, przypominającym stodołę planie, który przypomina brytyjską serię kulinarną znaną w USA jako „The Great British Baking Show”. Oglądając pierwszy odcinek „The Great American Recipe” trudno przeoczyć echa biesiadnej, dobrej atmosfery „The Great British Baking Show”.

Według McAlveya było to czysto zamierzone. Producentom podoba się pozytywna atmosfera brytyjskiego show i chcieli przekazać podobne odczucia.

The Great American Recipe został zaprojektowany, podobnie jak takie programy kulinarne, jak „Taste the Nation”, aby uczcić wielokulturowe wpływy w amerykańskiej kuchni. Prowadzi Alejandra Ramos, która pojawiła się jako współtwórca żywności i stylu życia w programie „Today” i Telemundo. Sędziami są weterani „Top Chef”, Tiffany Derry i Leah Cohen, oraz Graham Elliot, znany z telewizji kulinarnej dzięki występom w takich programach jak „Top Chef”, „MasterChef” i „MasterChef Junior”.

Co tydzień zawodnicy będą gotować w dwóch rundach. Po zakończeniu każdego odcinka jeden kucharz zostanie odesłany do domu, a pod koniec konkursu zwycięzca otrzyma jeden ze swoich przepisów na okładce „The Great American Recipe Cookbook”.

Chociaż McAlvey nie może zdradzić, jak radzi sobie w konkursie, mówi, że jedną z największych niespodzianek było to, jak trudne było to zadanie. „Jestem bardzo wysportowaną osobą” – mówi McAlvey. „Kiedyś byłem instruktorem fitness i lubię myśleć, że jestem w całkiem dobrej formie. Dużym szokiem dla mnie było to, jak wyczerpujące było to fizycznie. Stoisz od 12 do 14 godzin na betonowej podłodze, gotując, jest dużo powtórzeń i powtórek. Cieszę się, że nosiłem trampki ”.

Najlepszą częścią rywalizacji w programie, jak mówi McAlvey, było spotkanie z innymi kucharzami. „10 z nas jest naprawdę blisko” – mówi. „Mamy ciąg wiadomości tekstowych, z którym pozostajemy w kontakcie i wymieniamy się wskazówkami dotyczącymi przepisów”.

Aby to uczcić, McAlvey organizuje imprezę zegarkową i zbiórkę pieniędzy powiązaną z „Wielką amerykańską recepturą”. Premiera programu na PBS odbędzie się w piątek 24 czerwca, ale OPB wyemituje go dopiero o 19:00 w niedzielę 26 czerwca. Impreza McAlvey zaplanowana jest na 18:00-21:00 w piątek 24 czerwca w West Coast Grocery Company, 1403 SE Stark Ulica. Dostępny będzie jeden z przepisów McAlvey’s, a nagrody w loterii zostaną rozdane, aby wesprzeć Portland Food Project. Wydarzenie jest bezpłatne, ale uczestnicy powinni się zarejestrować, klikając link na profilu McAlvey na Instagramie: https://www.instagram.com/filipina_fox/?hl=en

Premiera „Wielkiego amerykańskiego przepisu” o godz. 19.00 w niedzielę 26 czerwca na antenie OPB.

– Kristi Turnquist

kturnquist@oregonian.com 503-221-8227 @Kristiturnquist

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.