Domowa mieszanka dla niemowląt to zły pomysł. Oto kilka alternatyw.

A months-long infant formula shortage has left parents frazzled and desperate to find the food they need for their babies.

Po kilku miesiącach niedoboru mleka modyfikowanego dla niemowląt, który pozostawił puste półki sklepowe, wycieńczeni opiekunowie coraz bardziej desperacko szukają pożywienia, którego potrzebują do nakarmienia swoich dzieci.

A kiedy nie można znaleźć żadnej formuły? Lekarze i dietetycy martwią się, że rodziny nieświadomie narażą swoje dzieci na niebezpieczeństwo z powodu niebezpiecznego obejścia.

Mieszanki dla niemowląt były jednym z podstawowych artykułów gospodarstwa domowego, których brakowało z powodu pandemii nadmiernego kupowania. Masowe wycofanie formuł przez firmę Abbott w lutym znacznie pogorszyło problem, a znalezienie niektórych specjalistycznych formuł stało się prawie niemożliwe.

„To okropna sytuacja dla rodzin” – powiedziała Jessica Libove, certyfikowana specjalistka laktacyjna i kierownik programu laktacji w wydziale zdrowia matki, dziecka i rodziny w Filadelfijskim Departamencie Zdrowia.

»CZYTAJ WIĘCEJ: Co warto wiedzieć o niedoborze odżywki dla niemowląt

Jeśli masz trudności ze znalezieniem mieszanki dla niemowląt, zastanów się nad bezpieczeństwem alternatyw, zanim je wypróbujesz:

Nie. Może się to wydawać nieszkodliwym sposobem na rozciągnięcie zaopatrzenia, ale Dodanie dodatkowej ilości wody do formuły może prowadzić do nagłych problemów zdrowotnych, takich jak drgawki i problemy z sercem, powiedziała Nicole Fragale, zarejestrowana dietetyk i kierownik ds. żywienia klinicznego w Nemours Children’s Health. Zbyt dużo wody zaburza równowagę elektrolitów w mieszance, co może szybko wpłynąć na zdolność dziecka do prawidłowego funkcjonowania.

Rozcieńczająca formuła zmniejsza ilość kalorii, które dziecko otrzymuje, co oznacza, że ​​nie otrzymuje potrzebnego mu odżywiania.

Rozcieńczona mieszanka nie tylko stanowi śmiertelne zagrożenie dla zdrowia, ale „w końcu dziecko będzie bardziej głodne i będzie chciało jeszcze więcej mieszanki” – powiedział Fragale.

Nie. Dostawcy usług medycznych i FDA odradzają stosowanie domowych receptur na formuły. Chociaż w latach 60. i 70. rodzice często tworzyli własną formułę, zanim popularne stały się komercyjne proszki, lekarze i dietetycy twierdzą, że domowa formuła nie ma odpowiedniej równowagi między witaminami i składnikami odżywczymi.

„Istnieje bardzo specyficzny stosunek węglowodanów, białka, tłuszczów, witamin i minerałów – nie da się tego naśladować w domowej recepturze” – powiedział Fragale.

Preparaty dla dorosłych, a nie dla niemowląt, kupowane w sklepach suplementy witaminowe i mineralne mogą mieć zbyt wysokie lub zbyt niskie stężenie, co może być toksyczne, powiedział Fragale.

Chociaż domowa formuła zwykle nie stanowi bezpośredniego niebezpieczeństwa, jak rozwadnianie formuły, może to prowadzić do: długoterminowe problemy rozwojowe. Na przykład wiele przepisów pojawiających się w Internecie – często udostępnianych z pieczęcią aprobaty „Tak jak używała babcia!” – nie masz wystarczającej ilości żelaza lub wapnia, które mają kluczowe znaczenie dla wzrostu kości i mózgu.

To zależy od ich wieku. Według amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom dzieci poniżej pierwszego roku życia nie powinny spożywać mleka krowiego, ponieważ zawiera ono zbyt dużo białek i minerałów oraz za mało innych składników odżywczych. Nerki Twojego dziecka nie są wystarczająco rozwinięte, aby przetwarzać mleko krowie, a to może narazić je na ryzyko krwawienia z jelit.

Dopóki pediatra mówi, że Twoje dziecko jest gotowe do rozwoju, możesz podawać pożywną, przetartą żywność dzieciom w wieku sześciu miesięcy lub starszym, co może zmniejszyć Twoje uzależnienie od mieszanki mlecznej, powiedział Libove. Awokado i słodkie ziemniaki to dwa pokarmy, które są sycące i mają wiele takich samych składników odżywczych jak mleko modyfikowane lub mleko matki.

Sprawdzać hurtownie, lokalne sklepy mom & pop oraz sklepy dyskontowe które mogą nie wyprzedać się tak szybko. Weź również pod uwagę sklepy, które nie są głównie sklepami spożywczymi, ale mogą przewozić niektóre artykuły spożywcze. Na przykład BuyBuyBaby, sklep z artykułami dziecięcymi, meblami i upominkami, sprzedaje formułę na swojej stronie internetowej (chociaż wiele odmian jest zamawianych wstecz). Spiżarnie żywności, kościoły, schroniska i organizacje charytatywne mogły otrzymywać darowizny, które mogą ofiarować. Wiele lokalnych grup rodzicielskich na Facebooku stało się nieformalnymi przestrzeniami handlowymi dla formuł, chociaż Libove nalegał, aby ludzie przyjmowali tylko formułę, która jest nieotwarta, niewygasła i od kogoś, kogo znają lub mogą spotkać osobiście.

Zadzwoń do swojego pediatry rozmawiać o alternatywach. Jeśli Twoje dziecko używa zwykłej mieszanki, możesz przejść na inną markę lub lek generyczny.

Katie Breznak, zarejestrowana dietetyk na oddziale intensywnej terapii noworodków w St. Louis, mówi: „Jeśli rodzic otwiera szafkę i zdaje sobie sprawę, że nie ma żadnych, czasami pediatrzy mają formułę”, taką jak próbki lub rezerwy awaryjne. Christopher’s Hospital for Children w Filadelfii.

Prawdopodobnie. Większość dzieci, które nie są wrażliwe medycznie i używają zwykłej mieszanki, może przejść na inną markę, powiedział Libove. Sugeruje rodzicom, aby szukali formuły generycznej lub marki sklepowej, która może nie wyprzedać się tak szybko, jak popularne marki.

Opiekunowie często stają się lojalni wobec konkretnej marki, którą lubią najbardziej, ale „jeśli jest to zwykła formuła, tak naprawdę nie ma dużej różnicy” – powiedziała. Pediatrzy mogą polecić inne marki lub leki generyczne, które są bezpieczne dla Twojego dziecka.

„Jeśli staniesz przed wyborem rozwodnienia swojej marki lub używania marki generycznej w odpowiednich ilościach, marka generyczna będzie bezpieczniejsza dla Twojego dziecka” – powiedział Libove.

Zadzwoń do swojego pediatry aby sprawdzić, czy mają próbki lub wiedzą, gdzie niektóre mogą być w magazynie. Porozmawiaj z pediatrą, czy istnieje bezpieczna alternatywa dla obecnie przepisanej formuły.

Dzięki autoryzacji FDA firma Abbott wypuszcza na zasadzie „indywidualnie” niektóre specjalne formuły, które mają kluczowe znaczenie dla dzieci z alergiami, nietolerancją nabiału lub innymi komplikacjami medycznymi, a które były szczególnie trudne do znalezienia. Są one dostarczane bezpłatnie, we współpracy z lekarzami i szpitalami, donosi Associated Press. Rodzice powinni porozmawiać z pediatrą przed użyciem tych preparatów, ponieważ zostały one wykonane w czasie infekcji bakteryjnej.

Banki mleka, w których ludzie mogą oddawać mleko z piersi, które jest następnie pasteryzowane i sterylizowane, mogą być opcją dla niektórych niemowląt, które polegają na specjalnej mieszance dla potrzeb medycznych innych niż nietolerancja mleka matki.

Być może. Przywrócenie laktacji jest możliwe, ale wymaga czasu i stanowi wyzwanie – zwłaszcza jeśli nigdy nie karmiłaś piersią lub minęło kilka miesięcy od tego czasu – więc nie jest to dobra opcja dla rodziców pilnie potrzebujących pożywienia dla swojego dziecka. Zwiększenie podaży mleka może być szczególnie dobrą opcją dla osób, które już karmią piersią, ale uzupełniają mleko modyfikowane, powiedział Libove. Ilość mleka produkowanego przez nasz organizm zależy od zapotrzebowania, co oznacza, że ​​możesz zacząć zwiększać podaż poprzez częstsze karmienie – nawet przez krótki czas.

Skonsultuj się z certyfikowanym specjalistą laktacyjnym aby porozmawiać o tym, czy wznowienie laktacji jest dla Ciebie dobrą opcją, czy o pomoc w opracowaniu planu zwiększenia laktacji. Większość prywatnych planów ubezpieczeniowych obejmuje konsultacje laktacyjne. Wielu specjalistów oferuje przesuwaną skalę płatności, aby wspierać rodziny nieubezpieczone lub objęte Medicaid, który zazwyczaj nie płaci za usługi laktacyjne. Znajdź certyfikowanego konsultanta laktacyjnego, przeszukując bazę danych amerykańskiego stowarzyszenia konsultantów laktacyjnych. Rodziny z Filadelfii mogą skontaktować się z konsultantem za pośrednictwem miejskiego programu poradnictwa dotyczącego karmienia piersią lub pobierając aplikację mobilną Pacify, która oferuje bezpłatną pomoc na żądanie.

Każdy stan ma program WIC, który zapewnia żywność, w tym odżywki dla niemowląt, rodzinom, które spełniają wymagania dotyczące dochodów i potrzeb. WIC to program uzupełniający, co oznacza, że ​​możesz kwalifikować się do WIC, nawet jeśli nie kwalifikujesz się do innej pomocy publicznej, takiej jak SNAP lub Medicaid.

Po zapisaniu się do WIC specjalista ds. żywienia dokonuje przeglądu potrzeb Twojej rodziny, aby opracować plan żywieniowy z listą produktów objętych ubezpieczeniem. Jeśli Twoje dziecko potrzebuje mieszanki, Twój lekarz napisze notatkę informującą WIC, jakiej mieszanki potrzebujesz. Program zazwyczaj nie obejmuje wszystkich formuł potrzebnych rodzinie, ale może znacząco pomóc.

Zwykle uwzględniona jest tylko konkretna formuła w twoim planie żywnościowym WIC, ale Pennsylvania WIC pozwala rodzinom wybierać z listy uznanych alternatyw podobnych do przypisanej formuły ze względu na problemy związane z wycofaniem i niedoborami produktów firmy Abbott.

Być może. Plany ubezpieczenia zdrowotnego mogą obejmować formułę, jeśli lekarz stwierdzi, że tak jest medycznie konieczne. Zasady różnią się w zależności od planu zdrowotnego, więc skontaktuj się z menedżerem świadczeń lub ubezpieczycielem, aby dowiedzieć się, czy możesz się kwalifikować.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.