Deviled Eggs: Już nie te same stare rzeczy | Społeczność

Deviled Eggs: Już nie te same stare rzeczy |  Społeczność

Jeśli planujesz mieć diabelskie jajka w swoim menu posiłków w Niedzielę Wielkanocną, tak jak większość rodzin z Południa, możesz rozważyć zaskoczenie gości nowym akcentem znanego ulubionego.

W związku ze zbliżającym się konkursem Deviled Egg Contest Wiregrass, który odbędzie się 9 kwietnia na Enterprise Farmer’s Market, organizatorka wydarzenia, Kay Kirkland, powiedziała, że ​​nie może się doczekać, aby poznać niektóre z niezwykłych przepisów na diabelskie jajka, które pojawią się w tym roku w konkursie.

„W ciągu ostatnich pięciu lat konkurs został przeprowadzony, zgłoszenia zawierały składniki, których nie widzimy w staromodnych prostych przepisach, do których zawsze byliśmy przyzwyczajeni” – powiedziała. „Jedna z kategorii konkursowych to Most Eggstraordinary, co oznacza, że ​​jest nietypowa, zdecydowanie nie jest diabelskim jajkiem twojej mamy”.

Wpisy w tej kategorii w przeszłości obejmowały szynkę, ser zielarski, jalapenos, boczek, a nawet kiełbasę. Oczywiście, przepisy z żółtkiem / majonezem są najbardziej popularne w tej części kraju, powiedział Kirkland, ale zwrócił uwagę, że sztuka przyrządzania jajek z farszem rozszerzyła się na nowe kierunki.

„Odkąd prowadzimy ten konkurs w Enterprise, odkryliśmy, że przepisy na jajka z diabłem zawierają szeroką gamę składników, smaków i stylów. Wystarczy spojrzeć na „diabelskie” jajka na Pintereście lub Google, a znajdziesz więcej rodzajów diabelskich jaj, niż możesz sobie wyobrazić ”- powiedziała.

Składniki obejmują ostry sos i jalapenos oraz inne przyprawy dla tych, którzy lubią pikantną mieszankę do dopełnienia połówek białka jajka; guacamole; Krewetka; serek śmietankowy, śmietana, masło, ocet itp.

„Poprzedni sędziowie w konkursie Deviled Egg stwierdzili, że uwielbiają próbować różnych przepisów, a także klasyków” – powiedział Kirkland. „Nietradycyjne przepisy były interesujące i dobre, ale dla mnie myślę, że nadal wolę dobre, staromodne południowe jajko nadziewane, ale świetne, nietradycyjne przepisy są na pewno atrakcyjne. Cieszę się, że nie jestem sędzią.”

Zachęciła wszystkich do zastanowienia się nad wzięciem udziału w konkursie i powiedziała, że ​​sprawdzone i prawdziwe przepisy, a te, które są pięknie ubrane lub twórczo wystrojone specjalnie do kategorii Najwięcej jajek, są zawsze mile widziane i czasami są najczęściej zgłaszanymi kategoriami. „Ale jeśli nigdy nie próbowałeś nietradycyjnego przepisu i rozważałeś go, może to być świetny czas na eksperymentowanie i wprowadzenie nowego przepisu lub ulubionego przepisu z sieci” – powiedział Kirkland. „Oczywiście twórcy jajek na diabłach mogą również wypróbować różne prezentacje, za które otrzymają punkty za kreatywność i oryginalność.

„Nie ma innego takiego konkursu nigdzie w tej części stanu lub kraju, o którym jesteśmy świadomi, więc naprawdę chcemy przekształcić ten wyjątkowy konkurs w coś wyjątkowego” – powiedziała.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, jajka z diabłem nie są amerykańską miksturą. W rzeczywistości, korzenie współczesnych diabelskich jaj sięgają starożytnego Rzymu, około 4 lub 5 rne, zgodnie z różnymi źródłami, które można znaleźć w Internecie.

Jajka gotowano, doprawiano pikantnymi sosami i używano do rozrywek, tak więc, według różnych źródeł historycznych, jajka na patelnię od wieków są podstawą spotkań towarzyskich.

Termin „diabeł” nie był kojarzony z jajkami ubarwionymi aż do około 1786 roku w Wielkiej Brytanii. „Deviled” odnosiło się do żywności, która była mocno doprawiona, aby była pikantna. W tym czasie jajka doprawiano octem, miodem, ziołami, papryką, bulionem, cynamonem i innymi przyprawami charakterystycznymi dla tego okresu i faszerowano rodzynkami, serem, goździkami itp.

Amerykańscy kucharze dodali składnik, który jest najczęściej spotykany w jajkach z farszem, które znamy i kochamy dzisiaj – majonez. Majonez stał się popularny jako podstawowy składnik mieszanki farszowej w latach 40. XX wieku.

W konkursie Wiregrass Devilicious Deviled Egg nie ma opłaty startowej. Aby wziąć udział, prosimy o przyniesienie 12 połówek lub całych jaj, w zależności od przepisu i prezentacji, na targ rolniczy w godzinach od 8:00 do 10:15. Preferowana jest wcześniejsza rejestracja, ale zapraszamy do udziału w targu podczas rejestracji godziny.

Formularze zgłoszeniowe można uzyskać, kontaktując się z Kirkland pod numerem 334-348-2310 lub kkirkland@enterpriseal.gov lub przechodząc na stronę Farmers Market, www.enterpriseal.gov/183/Farmers-Market i strony na Facebooku www.facebook.com/enterprisealfarmersmarket/ . Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród o godzinie 11:00

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.