Czy zestawy posiłków są warte swojej ceny? Zrobiłem trochę matematyki, aby się dowiedzieć

Gdy inflacja uderza w sklepy spożywcze, zestawy posiłków nie wyglądają już tak drogo

Zestawy posiłków są wygodne Nie ma co do tego wątpliwości. To także świetny sposób na poznanie nowych przepisów, składników i technik gotowania. Ale zestawy posiłków są zbyt drogie i nie są tego warte na te małe luksusy i lekcje, prawda?

Cóż, może nie.

Zestawy posiłków zawsze były uważane za kosztowną alternatywę dla gotowania w staromodny sposób, ale z najnowszymi gwałtownie rosnące ceny żywności i artykułów spożywczych, postanowiłam jeszcze raz spojrzeć na zestawy posiłków i porównać koszt ich zamówienia do samodzielnego kupowania tych samych artykułów spożywczych w sklepie. Wyniki były zaskakujące.

Wszystkie składniki na pikantny klops z wieprzowiny hoisin.

David Watsky / CNET

Okazuje się, że różnica między niektórymi niedrogimi usługami w zakresie zestawów posiłków a zakupem wszystkich artykułów spożywczych potrzebnych do tego samego posiłku wynosiła około dolara za porcję. Jeśli weźmiesz pod uwagę opłaty za dostawę artykułów spożywczych online lub gaz, którego użyjesz, aby osobiście trafić do sklepu, ostateczny wynik jest prawdopodobnie bliższy śmierci.

Nie oznacza to, że zestawy posiłków są dobre dla wszystkich, ale jeśli tak było koszt zestawów posiłków uniemożliwiających ich wypróbowanie, warto rozważyć ponownie.

Zestaw posiłków vs. sklep spożywczy

Everytale (posiłki dla 2 osób)

Everytale (posiłki dla 4 osób)

Artykuły spożywcze kupione w sklepie

Koszt za porcję

7,39 zł

6,50 zł

$5,26

Ile kosztują zestawy posiłków w porównaniu z zakupami artykułów spożywczych?

Jeśli zastanawiałeś się, czy o wiele droższe zestawy posiłków są w porównaniu z zakupami wszystkich artykułów spożywczych samodzielnie, zrobiłem matematykę. Podczas gdy niektóre usługi związane z zestawami posiłków są nadal wygodnie w kategorii pochlebstwa – Kosz słoneczny oraz Zielony kucharz żeby wymienić dwa – the najtańsze zestawy posiłków zegar w zaledwie 5 USD za porcję.

Po obliczeniu różnicy w kosztach między zakupami artykułów spożywczych a zamówieniem zestawów posiłków na dwa przepisy oferowane przez moją ulubioną, ekonomiczną usługę zestawów posiłków, KażdaPłyta, tylko marny dolar dzieli dwa podejścia do obiadu. Postrzeganie zestawów posiłków jako drogich wieczornych szaleństw może być bardziej mitem niż rzeczywistością w 2022 roku.

Skąd mam te liczby

Aby obliczyć koszt zestawów posiłków w porównaniu z zakupami artykułów spożywczych, wziąłem dwa przepisy EveryPlate i wyceniłem składniki. Aby zachować spójność, użyłem najtańszych wyników, które pojawiły się na FreshDirect popularna usługa dostawy artykułów spożywczych online tutaj na północnym wschodzie.

Ponieważ przyprawy są zazwyczaj sprzedawane w butelkach o pojemności 1 lub 2 uncji, podzieliłem ich koszt przez 20, ponieważ każda butelka przypraw zawiera około 20 porcji. To samo dotyczy składników, takich jak śmietana i sos sojowy, które są również sprzedawane w większych ilościach. Całkowity koszt podzieliłem mniej więcej przez ilość potrzebną do wykonania każdego przepisu.

Czytaj więcej: Najlepsze tanie usługi dostawy posiłków w 2022 r.

Ile kosztuje usługa zestawu posiłków, taka jak EveryPlate?

EveryPlate to jedna z najtańszych usług zestawów posiłków, z większość planów około 5 dolarów za porcję. W przypadku planu posiłków dla dwóch osób i trzech posiłków tygodniowo jest to nieco więcej na 5,89 USD za porcję. użyłem droższy plan dla dwóch osób porównać z kosztami zakupu własnych artykułów spożywczych. Istnieje również zryczałtowany koszt wysyłki wynoszący 9 USD, który podzieliłem przez trzy posiłki. Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, EveryPlate będzie kosztować 7,39 USD za porcję w planie dwuosobowym. Wybierz posiłki dla czterech osób, a będzie to kosztować zaledwie 6,50 USD za porcję.

strona internetowa do wyboru planu między osobami i posiłkami na tydzień

EveryPlate to moja ulubiona, niedroga usługa zestawów posiłków i kosztuje około 7 USD za porcję, jeśli uwzględnisz wysyłkę.

KażdaPłyta

Ile kosztowałyby zestawy posiłków, gdybyś kupił artykuły spożywcze?

Poniżej znajduje się zestawienie tego, co dwa Przepisy EveryPlate kosztowałby, gdybyś sam kupił artykuły spożywcze. Ceny te zostały obliczone od FreshDirect na początku kwietnia 2022 r. Nie wliczyłam opłat za dostawę do sklepu spożywczego ani kosztów paliwa potrzebnego do dotarcia do i ze sklepu. Warto również zauważyć, że podane poniżej ceny artykułów spożywczych są znacznie niższe niż te, które znajduję na moich lokalnych targach na Brooklynie.

Kotlet schabowy duszony z domowymi frytkami i marchewką (2 porcje)

  • Marchewki (12 uncji): 1,50 USD
  • Pięć złotych ziemniaków Yukon: 1,50 USD
  • Jedna żółta cebula: 0,90 USD
  • Dwie szalotki: 0,50 USD
  • Dwa 5-uncjowe kotlety wieprzowe: 4,93 USD
  • Jedno opakowanie koncentratu bulionu drobiowego: 0,60 USD
  • Pieprz Cayenne: 0,20 $
  • Śmietana (2 uncje): 1,50 $

Razem: 11,13 USD

Koszt porcji: 5,56 USD

elastyczne menu weekendowe everyplate z trzema daniami

EveryPlate oferuje około 15 przepisów na zestawy posiłków tygodniowo, od klasycznych potraw po chude i zdrowe.

KażdaPłyta

Klopsiki wiśniowe z puree ziemniaczanym z cukinii i czosnku (2 porcje)

  • Pięć złotych ziemniaków Yukon: 1,60 USD
  • Biały chleb (jedna kromka): 0,50 $
  • Jedna cukinia: 1,50 USD
  • Mielona wołowina (8 uncji): 3,50 USD
  • Dżem wiśniowy (1 uncja): 0,85 USD
  • Czosnek w proszku: 0,10 USD
  • Śmietana (2 uncje): 1,50 $
  • Sos sojowy (1 uncja): 0,50 $

Razem: $10,05

Koszt porcji: 5,02 USD

Pieczeń Hoisin z ziemniakami i cukinią

Podobały mi się wszystkie posiłki, które próbowałem testując EveryPlate, ale klops z hoisin był moim ulubionym z całej gamy.

David Watsky / CNET

Ile więcej kosztuje zestaw posiłków niż kupowanie artykułów spożywczych?

W porównaniu z kosztami zakupu wszystkich niezbędnych artykułów spożywczych w sklepie, EveryPlate kosztuje około 2 USD więcej za porcję. Gdybyś miał wybrać jeden z planów z porcjami dla czterech, byłoby to bardziej jak 1 $ więcej. Więc to prawie pranie.

Koniec końców, to wygoda, za którą płacisz trochę więcej. Ale jeśli wybierzesz niedrogą usługę, taką jak EveryPlate lub Dinnerly, ta drobnostka okazuje się prawie niczym.

Czytaj więcej: Recenzja EveryPlate: Zobacz, jak najtańsza usługa zestawów posiłków radzi sobie w teście

A co z kosztami środowiskowymi, opakowaniami i odpadami?

Nie ma wątpliwości, że dostawcy zestawów posiłków zużywają więcej plastiku niż w przypadku kupowania własnych artykułów spożywczych. To powiedziawszy, tańsze usługi znalazły sposoby na obniżenie kosztów. W wielu przypadkach oznacza to zużycie mniejszej ilości opakowań.

witaj świeże pakowane posiłki w pudełku

Wnętrze przesyłki HelloFresh z opakowaniem, które w większości nadaje się do recyklingu.

Shelby Brown / CNET

Na przykład EveryPlate to jedna z najbardziej ekologicznych usług, jakie wypróbowałem. Firma umieszcza wszystkie swoje produkty i inne składniki w jednym kartonowym pudełku, podczas gdy inne indywidualnie pakują każdy składnik, co generuje więcej odpadów. Większość opakowań, w tym pojemnik chłodzący i woreczki na lód, nadaje się do recyklingu przy krawężniku.

Z drugiej strony, ponieważ zestawy posiłków zazwyczaj zapewniają dokładnie to, czego potrzebujesz do każdego posiłku i nic więcej, jest mniej prawdopodobne, że będziesz mieć jedzenie marnotrawstwo. Kto nie wyrzucił tych ostatnich kilku uncji z kubka kwaśnej śmietany lub kilku szalotek, których nie można było użyć, zanim zwiędły?

A co z innymi usługami zestawów posiłków?

EveryPlate to najtańsza usługa zestawu posiłków, wraz z Kolacja Najdroższe stroje – Kosz słoneczny, Zielony kucharz oraz Martha Stewart i Marley Spoon – koszt bliższy 10 USD lub 13 USD za porcję. Dodatkowe koszty wynikają zazwyczaj z wysokiej jakości składników, takich jak wołowina karmiona trawą i produkty ekologiczne. Dzięki nim znajdziesz większą różnicę między kosztem zestawu posiłków a kosztem przygotowania posiłku w domu. Usługi takie jak WitajFresh, Niebieski Fartuch oraz Szef Kuchni mieszczą się gdzieś pośrodku z zestawami posiłków w cenie od około 8 USD do 10 USD za porcję.

W ogóle nie interesuje Cię gotowanie? Przetestowałem wszystkich najlepszych graczy, aby znaleźć najlepiej przygotowane usługi posiłków w 2022 r..

Jeszcze więcej o dostawie posiłków

Informacje zawarte w tym artykule służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym i nie stanowią porady zdrowotnej ani medycznej. Zawsze konsultuj się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących stanu zdrowia lub celów zdrowotnych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.