Czy zestawy posiłków są droższe niż samodzielne kupowanie artykułów spożywczych? zrobiłem matematykę

Czy zestawy posiłków są droższe niż samodzielne kupowanie artykułów spożywczych?  zrobiłem matematykę

Wszystkie składniki na pikantny klops z wieprzowiny hoisin.

David Watsky / CNET

Nie ma wątpliwości, czy zestawy posiłków są wygodne. Odmierzenie wszystkich składników (w większości) i wysłanie ich do domu, aby ugotować szybki obiad, z pewnością zaoszczędzi czas i energię. Najczęstsze obawy ludzi dotyczące zestawów posiłków to koszt, a we wczesnych dniach Blue Fartuch nie byliby w błędzie. Ale czasy się zmieniły i zestaw posiłków może już nie być drogim popisem na randkę.

Niektórzy nowoczesne usługi w zakresie zestawów posiłków obniżyły koszty końcowe Z mojego doświadczenia wynika, że ​​kilka tańszych serwisów oferujących zestawy posiłków nadal regularnie dostarcza zdrowe i smaczne posiłki. Najlepszy zestaw niedrogich posiłków, jaki wypróbowałem, to? KażdaPłyta. Przy zestawach posiłków tak niskich, jak 5 USD za porcję, zacząłem się zastanawiać, ile kosztowałyby niektóre z tych zestawów w porównaniu z ceną składników w sklepie.

Zestaw posiłków vs. sklep spożywczy

Zestawy posiłków EveryPlate

Artykuły spożywcze zakupione w sklepie

Koszt za porcję

7,39 zł

$5,26

Jak więc zdobyłem te liczby? Cieszę się, że zapytałeś.

Aby obliczyć, jak drogie są zestawy posiłków w porównaniu z zakupami artykułów spożywczych, wziąłem dwa przepisy EveryPlate i wyceniłem składniki. Aby zachować spójność, użyłem najtańszych wyników, które pojawiły się na FreshDirectpopularna usługa dostawy artykułów spożywczych online na północnym wschodzie.

Ponieważ przyprawy są zazwyczaj sprzedawane tylko w butelkach o pojemności 1 lub 2 uncji, podzieliłem ich koszt przez 20, ponieważ każda butelka przypraw zawiera około 20 porcji. To samo dotyczy produktów takich jak śmietana i sos sojowy, które są sprzedawane w większych ilościach. Całkowity koszt podzieliłem mniej więcej przez ilość potrzebną do wykonania każdego przepisu.

Ile kosztuje usługa zestawu posiłków, taka jak EveryPlate?

EveryPlate to jeden z najtańszych zestawów posiłków, a większość planów kosztuje 5 USD za porcję. W przypadku planu posiłków dla dwóch osób i trzech posiłków tygodniowo jest to nieco więcej na 5,89 USD za porcję. Użyłem droższego planu dla dwóch osób do porównania z kosztami zakupu własnych artykułów spożywczych. Istnieje również zryczałtowany koszt wysyłki wynoszący 9 USD, który podzieliłem przez trzy posiłki. Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, EveryPlate będzie kosztować 7,39 USD za porcję.

wszystko-cena.png

EveryPlate to moja ulubiona, niedroga usługa zestawów posiłków i kosztuje około 7 USD za porcję, jeśli uwzględnisz wysyłkę.

KażdaPłyta

Oto zestawienie tego, ile kosztowałyby dwa przepisy EveryPlate, gdybyś sam kupił artykuły spożywcze. Nie uwzględniłem opłat za dostawę do sklepu spożywczego ani kosztów paliwa potrzebnego do dotarcia do i ze sklepu. Ceny te zostały obliczone przez FreshDirect na początku kwietnia 2022 r. (Warto również zauważyć, że wymienione poniżej ceny artykułów spożywczych są znacznie tańsze niż te, które zwykle znajduję na moich lokalnych rynkach na Brooklynie).

Kotlet schabowy z domowymi frytkami i pieczoną marchewką (2 porcje)

  • Marchewki (12 uncji): 1,50 USD
  • Pięć złotych ziemniaków Yukon: 1,50 $
  • Jedna żółta cebula: 0,90 USD
  • Dwie szalotki: 0,50 USD
  • Dwa 5-uncjowe kotlety wieprzowe: 4,50 USD
  • Jedno opakowanie koncentratu bulionu drobiowego: 0,60 USD
  • Pieprz Cayenne: 0,20 $
  • Śmietana (2 uncje): 1,50 $

Razem przed opodatkowaniem: 10,70 USD

Podatek (stan Nowy Jork): 0,43 USD

Razem: 11,13 USD

Koszt porcji: 5,56 USD

każdy talerz

Nowoczesne usługi, takie jak EveryPlate, oferują niedrogie zestawy posiłków, których przygotowanie często zajmuje mniej niż 30 minut.

KażdaPłyta

Klopsiki wiśniowe z puree ziemniaczanym z cukinii i czosnku (2 porcje)

  • Pięć złotych ziemniaków Yukon: 1,50 USD
  • Biały chleb (jedna kromka): 0,40 USD
  • Jedna cukinia: 1,50 USD
  • Mielona wołowina (8 uncji): 3,50 USD
  • Dżem wiśniowy (1 uncja): 0,75 USD
  • Czosnek w proszku: 0,10 USD
  • Śmietana (2 uncje): 1,50 $
  • Sos sojowy (1 uncja): 0,50 $

Razem przed opodatkowaniem: 9,75 USD

Podatek (stan Nowy Jork): 0,30 USD

Razem: $10,05

Koszt porcji: 5,02 USD

Ile więcej kosztuje zestaw posiłków niż kupowanie artykułów spożywczych?

W porównaniu do kosztów zakupu wszystkich niezbędnych artykułów spożywczych w sklepie, EveryPlate kosztuje około 2 USD więcej za porcję. Gdybyś miał wybrać jeden z planów z porcjami dla czterech, byłoby to bardziej jak 1 $ więcej. Więc to prawie pranie.

Koniec końców, to wygoda, za którą płacisz trochę więcej. Ale jeśli wybierzesz niedrogą usługę, taką jak EveryPlate lub Dinnerly, ten „mały dodatek” okazuje się prawie niczym.

A co z kosztami środowiskowymi, opakowaniami i odpadami?

Nie ma wątpliwości, że dostawcy zestawów posiłków zużywają więcej plastiku niż w przypadku kupowania własnych artykułów spożywczych. To powiedziawszy, tańsze usługi znalazły sposoby na obniżenie kosztów. W wielu przypadkach oznacza to zużycie mniejszej ilości opakowań.

hf-statek-2

Wnętrze przesyłki HelloFresh z opakowaniem, które w większości nadaje się do recyklingu.

Shelby Brown / CNET

Na przykład EveryPlate to jedna z najbardziej ekologicznych usług, jakie wypróbowałem. Firma umieszcza całą swoją produkcję i wiele innych składników w jednym kartonowym pudełku, podczas gdy inne indywidualnie pakują każdy składnik, tworząc więcej odpadów. Większość opakowań, w tym pojemnik chłodzący i woreczki na lód, również nadaje się do recyklingu przy krawężniku.

Z drugiej strony, ponieważ zestawy posiłków zazwyczaj dają dokładnie to, czego potrzebujesz do każdego posiłku i nic więcej, jest mniej prawdopodobne, że będziesz mieć jedzenie marnotrawstwo. Wszyscy wyrzuciliśmy te ostatnie kilka uncji z kubka kwaśnej śmietany lub kilku szalotek, których nie można było użyć, zanim zwiędły.

A co z innymi usługami zestawów posiłków?

EveryPlate to najtańsza usługa zestawu posiłków, wraz z Dinnerly. Najdroższe stroje, w tym Kosz słoneczny, Zielony kucharz oraz Niebieski Fartuch kosztować bliżej 10 dolarów lub 13 dolarów porcja. Dodatkowe koszty wynikają zazwyczaj z wysokiej jakości składników, takich jak wołowina karmiona trawą i produkty ekologiczne. Dla nich znajdziesz większą różnicę między kosztem zestawu posiłków a kosztem przygotowania posiłku w domu. Usługi takie jak WitajFresh oraz Szef Kuchni mieszczą się gdzieś pośrodku z zestawami posiłków w cenie od około 8 USD do 10 USD za porcję.

W ogóle nie interesuje Cię gotowanie? Przetestowałem wszystkich najlepszych graczy, aby znaleźć najlepiej przygotowane usługi posiłków w 2022 r..

Jeszcze więcej o dostawie posiłków

Informacje zawarte w tym artykule służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym i nie stanowią porady zdrowotnej ani medycznej. Zawsze konsultuj się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących stanu zdrowia lub celów zdrowotnych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.