Czekaj, nie dodasz proszku espresso do ciast czekoladowych?

Bon Appétit

Bogaty, ciemny i ośmielę się powiedzieć, wilgotny, nic nie przebije klasycznego ciasta czekoladowego bez dodatków. To jest miejsce, w którym naprawdę chcę skręcić, kiedy chcę skręcić. Ale jeśli, tak jak ja, miałeś misję uczynienia swoich ciastek czekoladowych lepszymi – tj. głębszymi i głębszymi, uh, czekoladowy– W takim razie prawdopodobnie skorzystałeś z wielu wskazówek internetowych. Kupiłeś holenderski proces kakaowy w proszku. Użyłeś kombinacji kakao oraz posiekana czekolada w cieście. Zamieniłeś granulowany biały cukier na ciemnobrązowy. Dodałeś sos sojowy. Poszedłeś nawet o krok dalej i położyłeś go kremowym czekoladowym ganache. Ja też próbowałem kilku rzeczy, aby podnieść poziom moich ciastek, ale jest jedna wskazówka, którą mam od dłuższego czasu: dodaj espresso w proszku.

Jako osoba, która nie przepada za deserami o smaku kawy, ten nie do końca tajny składnik nigdy do mnie nie przemawia. Ale ostatnio kilku profesjonalnych piekarzy nie sprawić, by moje ciasta smakowały jak kawiarniana mokka i zainspirowały mnie do zakupu pierwszego słoika. Według Joanne Lee Molinaro, autorki Koreański weganinJeśli twoim celem jest ugryźć i powiedzieć: „Wow, to najbardziej czekoladowe ciasto, jakie kiedykolwiek jadłem!” po prostu nie możesz pominąć espresso. A jego zasilana forma to najszybszy, najłatwiejszy i najtańszy sposób na jego zdobycie.

Co dokładnie jest espresso w proszku?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, espresso w proszku, czyli espresso instant, a nie tylko zmielone ziarna kawy. W rzeczywistości jest zrobiony z ciemno palonych ziaren kawy, które są mielone, parzone na espresso, suszone, a następnie jeszcze bardziej mielone, aby uzyskać bardzo drobny rozpuszczalny proszek. W przeciwieństwie do kawy rozpuszczalnej, która jest wytwarzana z odwodnionej kawy, proszek espresso jest znacznie bardziej skoncentrowany i nadaje bardziej złożony, głębszy smak. Aby zrozumieć różnicę, wystarczy pomyśleć o filiżance espresso w porównaniu z filiżanką zwykłej kawy. I chociaż espresso nie jest dobrym napojem, to jednak nie Wzmocnij smak czekoladowych przysmaków, takich jak ciasta (a także ciasteczka, brownie i lukier).

Jak sprawia, że ​​ciasta czekoladowe mają bardziej czekoladowy smak?

„Espresso i czekolada mają wiele skrzyżowań pod względem profili smakowych, więc bardzo dobrze się uzupełniają” – mówi Benjamina Ebuehi, autor książki Dobry dzień na pieczenie. Dobra ciemna czekolada zwykle ma nuty owocowe, goryczkowe i odrobinę kwaskowate, a dodanie odrobiny espresso – czy to w postaci płynnej, czy w proszku – zarówno podkreśla, jak i równoważy te właściwości.

Molinaro mówi, że używanie dobrego espresso nadaje również kremowy czynnik ciastom czekoladowym: „Ta kremowa konsystencja nadaje kakao tłustości. Dlatego filiżanka espresso i kawałek czekolady idą w parze.” Podczas gdy samo kakao może smakować płasko i jednowymiarowo, smaki espresso z kakao są złożone i intensywne. „To różnica między ciastem, które jest po prostu ciemnobrązowe i słodkie, a super czekoladowym” – mówi Molinaro.

Jak mogę dodać espresso w proszku do przepisu na ciasto czekoladowe?

Espresso w proszku można dodać do niemal każdego przepisu na ciasto czekoladowe o zintensyfikowanym smaku czekolady. Po prostu wiedz, że ponieważ jest bardzo skoncentrowany, trochę zajdzie daleko. Twoje ciasto będzie potrzebowało tylko około ½ – 1 ½ łyżeczki, w zależności od Twoich preferencji. Smak kawy lub mokki — jeśli o to właśnie chodzi, możesz użyć kolejnej łyżeczki lub dwóch.

Możesz dodać espresso w proszku bezpośrednio do suchych składników ciasta, ale ulubioną metodą Ebuehi jest rozpuszczenie ½ łyżeczki espresso w gorącej wodzie przed dodaniem go do ciasta. „Dodawanie ekstraktów z gorącej wody to wszystkie te cudowne drobinki smakowe. Kawa jest odpowiednio rozpuszczona, a nawet zdyspergowana w cieście.” Jeśli pójdziesz tą drogą, pamiętaj, aby uwzględnić dodatkową ilość płynu, którą będziesz dodawać.

Alternatywnie, możesz użyć prawdziwego espresso, co jest wspaniałą opcją dla tych, którzy mają w domu ekspres do kawy (FYI, oto nasze ulubione). W jej książce kucharskiej, Ekstrakty Molinaro, najlepszym możliwym smakiem jest czekolada i kakao w proszku, espresso, woda i olej roślinny na małym ogniu, aż uzyska gęsty, czekoladowy syrop. Dodaje wilgoci, bogactwa i głębokiego smaku do ciasta. Uwaga: Jeden shot espresso to odpowiednik jednej łyżeczki espresso w proszku.

Jeśli nie masz pod ręką espresso lub proszku espresso, możesz również użyć zwykłej filiżanki kawy zamiast płynu — mleka, wody itp. — w przepisie. Po prostu wiedz, że czekoladowy smak jest nieco mniej wyraźny. Ale najlepsze wyniki każdego rodzaju kawy to: robić Użyj holenderskiego procesu.

Guittard Cocoa Rouge Holenderski proces kakaowy w proszku

Wiesz, co robić dalej

Ten obraz może zawierać Ciastko Deser Ciastko Ciastko Czekoladowe i Brownie
Najłatwiejszy Czekoladowy Tort Urodzinowy

Czysta domowa miłość urodzinowa. Jeśli masz miskę, tani mikser ręczny i kilka miarek, możesz upiec to bogate, czekoladowe ciasto.

Zobacz przepis

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.