Cotygodniowy Spotlight: Scoop na salsę i tak wiele sposobów na stworzenie tego pysznego dipa!

Oven-Roasted Salsa


Salsa to idealny letni dip! Może być słodsza lub bardziej pikantna, co czyni ją doskonałym wyborem do każdego letniego dania. W tym tygodniu skupiamy się na tym, jak używać salsy i jak to zrobić. Sama salsa jest dość szerokim terminem obejmującym wiele różnych sosów, ale my skupiamy się na salsach, które zwykle używają pomidorów lub pomidorów lub owoców, takich jak mango. Salsę można zrobić na kilka sposobów; możesz to ugotować lub nie. Zazwyczaj tradycyjna salsa jest robiona z pomidorów (jeśli robisz salsę czerwoną) lub pomidorów (jeśli robisz salsę zieloną). Pozostałe składniki są dość podobne, oba zawierają kolendrę, cebulę, czosnek, jalapenos lub chili, sól i sok z limonki. Niektóre salsy dodają prażoną kukurydzę, a nawet pieczone pomidory, aby uzyskać głębszy smak.

Ale jest tak wiele różnych sposobów na tworzenie różnych sals. Niektóre salsy wykorzystują owoce jako bazę, aby stworzyć wyraźny smak między słodkimi owocami a ostrzejszym smakiem cebuli i soku z limonki. Tego typu salsy zawsze korzystają z marynowania, aby smaki miały czas na połączenie i utrwalenie. W tym celu pokrojenie owoców i innych składników w kostkę i pozostawienie ich do marynowania przez kilka godzin jest wspaniałym dodatkiem smakowym do pikantnych potraw.

Oczywiście salsa jest zwykle używana jako dip, ale może błyszczeć jak sos. Możesz wykazać się kreatywnością w sposobie korzystania z niego, nawet dodając go do zup i sałatek! Możesz nawet stworzyć deser inspirowany chipsami i salsą, taki jak Dessert Chips and Strawberry Salsa autorstwa Gabrielle St. Claire!

Gorąco polecamy również pobranie Aplikacja Potwora Żywności — z ponad 15 000 pysznych przepisów jest największym źródłem przepisów na dania bezmięsne, wegańskie, roślinne i przyjazne dla alergików, które pomogą Ci zachować zdrowie! I nie zapomnij zapoznać się z naszymi archiwami tygodniowych planów posiłków!

W tym tygodniu przedstawiamy pyszne, w pełni wegańskie i roślinne sposoby na delektowanie się salsą!

Używanie salsy z lub jako danie główne

Smażone flauta ze słodkich ziemniaków i salsa verde z awokado

Źródło: smażone słodkie ziemniaki flautas i awokado salsa verde

Są to przepisy, które wdrażają salsę. W ten sposób nie tylko masz do spróbowania pyszny przepis na nową salsę, ale także otrzymujesz danie, które będzie do niego pasować. Te przepisy na salsę to nie tylko podstawowy przepis salsy, ale także kreatywne sposoby wykorzystania salsy, aby zainspirować rześki i orzeźwiający smak pikantnych potraw.

Kreatywne salsy do spróbowania

Wegańska Salsa Pieczona w Piecu

Źródło: Salsa Pieczona w Piecu

Jeśli szukasz przepisu na salsę bez przystawki, to są przepisy dla Ciebie! Niektóre z tych sals opierają się bardziej na tradycyjnej stronie z pomidorami lub pomidorami, ale niektóre są czymś nowym. Wykorzystują one marchewki, kukurydzę i mango jako bazę do stworzenia nowej salsy do spróbowania! Salsa ma moc, aby dodać świeży kęs do pikantnego dania lub połączyć pikantne smaki. Tak więc, w zależności od tego, czego szukasz, te przepisy Cię obejmują.

Dowiedz się, jak gotować posiłki na bazie roślin w domu

Wiadomo, że ograniczenie spożycia mięsa i spożywanie większej ilości pokarmów roślinnych pomaga przewlekłe zapalenie, zdrowe serce, psychiczne samopoczucie, cele fitness, potrzeby żywieniowe, Alergie, zdrowie jelit, oraz jeszcze! Niestety spożycie nabiału wiąże się również z wieloma problemami zdrowotnymi, w tym: trądzik, Nierównowaga hormonalna, nowotwóroraz rak prostaty, i ma wiele skutki uboczne.

Osobom zainteresowanym spożywaniem większej ilości produktów roślinnych zalecamy zakup jednej z naszych wielu roślinnych książek kucharskich lub pobranie Aplikacja Potwora Żywności który zawiera tysiące pysznych przepisów, co czyni go największym źródłem przepisów wegańskich, które pomagają zmniejszyć ślad środowiskowy, ratować zwierzęta i być zdrowym! A skoro już przy tym jesteś, zachęcamy Cię również do zapoznania się z środowiskowy oraz Korzyści zdrowotne z dieta roślinna.

Oto kilka zasobów, od których możesz zacząć:

Aby uzyskać więcej treści o zwierzętach, Ziemi, życiu, wegańskiej żywności, zdrowiu i przepisach publikowanych codziennie, zasubskrybuj Biuletyn One Green Planet! Wreszcie, finansowanie ze środków publicznych daje nam większą szansę na dalsze dostarczanie wysokiej jakości treści. Proszę wziąć pod uwagę wspierając nas przekazując darowiznę!
.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.