Coś do uczczenia: DelGrosso to 75 lat jedzenia, zabawy | Wiadomości, sport, praca

Coś do uczczenia: DelGrosso to 75 lat jedzenia, zabawy |  Wiadomości, sport, praca

04/11/22 Lustrzane zdjęcie autorstwa Patricka Waksmuńskiego / dyrektora generalnego DelGrosso Foods, Joe DelGrosso, trzyma słoik ze specjalną etykietą 75. rocznicy, podobną do oryginału.

TIPTON – Rodzina DelGrosso świętuje w tym roku dwa ważne kamienie milowe jako DelGrosso Foods Inc. Park DelGrosso obchodzi 75. rocznicę.

Te dwie firmy są ze sobą powiązane, odkąd Ferdinand i Murf DelGrosso kupili „Zardzewiała grzechotka w parku” w 1946 r., a od 1947 r. rozpoczął działalność parku i wytwórni sosów.

Ale korzenie DelGrosso Foods w produkcji sosów sięgają nieco dalej.

Najstarszy duży rodzinny producent sosu do makaronu w USA, DelGrosso’s może prześledzić swoją historię od 1911 roku, kiedy Marianna Pulcino wyemigrowała do Ameryki, przynosząc ze sobą staroświecki przepis na sos do makaronu. Pulcino założyła Mom’s Cafe na Walton Avenue w Altoonie, gdzie podawała swoje klasyczne dania ku uciesze głodnych klientów.

W 1936 roku jej córka Mafalda (Murf) spotkała się w restauracji z Ferdinandem DelGrosso i od razu się zakochali. Pobrali się później, aw 1943 roku para kupiła małą restaurację na 17th Street i nazwała ją DelGrosso’s Cafe. Dzięki autorskiemu przepisowi Pulcino na sos, restauracja szybko zasłynęła z: „Najlepszy obiad spaghetti w mieście.”

Chcąc się rozwijać, kupili park rozrywki Bland’s Amusement Park w Tipton i zaczęli robić sos w parku.

Kiedy kupili park, obejmował lodowisko, kręgielnię, miejsce na piknik i kilka przejażdżek, powiedziała Amy Mearkle, rzeczniczka DelGrosso.

„Park popadł w ruinę. Murf powiedział, że Fred kupił „zardzewiałą pułapkę na grzechotkę w parku””. powiedział Carl Crider Jr., dzisiejszy prezes parku / dyrektor generalny.

Rozwój produkcji sosów

Pierwsza ekspansja związana z sosem miała miejsce w 1951 roku, kiedy Fred zbudował małą kuchnię za Bland’s Park. Zawierał cztery 20-galonowe, opalane gazem, ręcznie mieszane kotły i automatyczną zaklejarkę do puszek.

Pierwszym klientem komercyjnym DelGrosso był Ernie Wissinger z firmy Wissinger’s IGA na 31st Street.

„Ernie był największym powodem, dla którego tata mógł zacząć. Był bardzo pomocny w rozpoczęciu przez nas działalności ” powiedział Joe DelGrosso, dyrektor generalny firmy i członek rodziny w drugim pokoleniu.

Sos DelGrosso był sprzedawany w sklepach Clover Farm i A&P w latach 50. i 60. XX wieku.

W latach 60. i 70. firma DelGrosso zaczęła rozszerzać działalność na obszar Pittsburgha, oferując swoje produkty w Foodland, Shop N Save i Giant Eagle, trzech dużych sieciach na rynku Pittsburgh, powiedział DelGrosso.

Pod koniec lat 70. firma przerosła swój pierwotny budynek produkcyjny parku rozrywki i zbudowała nowy zakład po drugiej stronie ulicy. Nowy obiekt o powierzchni 40 000 stóp kwadratowych umożliwił większą wydajność i możliwość pakowania sosu nie tylko w puszki, ale także w szklane słoiki.

„Marki narodowe były w szklanych słoikach, a my w puszkach. Konsumenci mogli lepiej to zobaczyć w słoiku; była to preferencja konsumentów ” powiedział Del Grosso.

W latach 80. firma DelGrosso Foods zaczęła pakować markowe sosy do sklepów, znane jako „Prywatna etykieta”, dla sieci spożywczych. Później doświadczenie firmy w wytwarzaniu sosów przyciągnęło uwagę innych marek, które zawarły z firmą kontrakty na pakowanie swoich przepisów.

Dziś, oprócz własnych marek, DelGrosso Foods oferuje ponad 300 różnych przepisów dla prawie połowy z 20 największych sieci spożywczych w kraju, a także kilka krajowych marek sosu do makaronu i salsy.

Udoskonalenia parku są kontynuowane

Lata osiemdziesiąte to także okres rozwoju parku, kiedy w 1987 dobudowano kolejkę górską Zyklon, a w 1988 wybudowano przejście dla pieszych nad Route 220.

„Przejście dla pieszych było ogromne, poprawiło dostępność i było lepsze zarówno dla ruchu ulicznego, jak i pieszych.” powiedział Crider. „To była jedna z większych rzeczy, które tutaj zrobiono”.

Pole do minigolfa zostało dodane w 1992 roku, a tor gokartowy dodano w 1994 roku, a następnie Tipton Waterworks w 1997 roku i zjeżdżalnie Tipton Rapids w 1999 roku.

„Za każdym razem, gdy dodajesz dodatek, zwykle widzisz wzrost frekwencji w zakresie ciekawości i nowości. Mieliśmy plan rozwoju na przyszłość. Co kilka lat było to coś nowego i ekscytującego ” powiedział Crider.

W 2001 roku Bland’s Park został przemianowany na DelGrosso’s Amusement Park, głównie dlatego, że DelGrosso’s chciał się promować krzyżowo, a umieszczenie Bland’s Park na słoiku z sosem do spaghetti DelGrosso nie zadziałałoby.

„Fred i Murf byli bardzo skromni” Powiedziała Markle. „Nie chciał bić wszystkiego swoim imieniem”.

„Tom Riley odegrał kluczową rolę, mieliśmy publiczność z milionami słoików z sosem, sensowne było promowanie sosu w parku i umieszczanie kuponów na słoikach z sosem” powiedział Crider.

Największa ekspansja parku – park wodny Laguna Splash o wartości 12,5 miliona dolarów – został otwarty w 2016 roku.

Dodanie parku wodnego do parku rozrywki było kolejnym logicznym krokiem, powiedział Crider.

„Widziałeś znaczny wzrost w branży parków rozrywki, wprowadzając atrakcje wodne” powiedział. „Byli czymś większym i ładniejszym, taki był trend w branży”.

Misja, pracownicy kluczem do sukcesu

DelGrosso’s Park spodziewa się w tym roku przyciągnąć około 300 000 odwiedzających, aw ostatnich latach przyciągnął ludzi ze wszystkich 50 stanów, powiedział Mearkle.

Park jest dobrze znany z jedzenia – w tym sałatki ziemniaczanej Murf’s.

„Jesteśmy najbardziej znani z naszej sałatki ziemniaczanej i pizzy” powiedział Crider.

Park wytwarza od 1500 do 2000 funtów sałatki ziemniaczanej w normalny weekend i 2500 funtów na weekend z okazji Dnia Pamięci (Memorial Day), dodała Mearkle.

Park sprzedaje również około 20 000 pizz – wraz z ręcznie robionym ciastem – każdego lata.

Crider powiedział, że misja parku jest kluczem do jego sukcesu.

„Misją DelGrosso’s Park i Laguna Splash zawsze było dostarczanie wysokiej jakości jedzenia i rodzinnej rozrywki w czystym, bezpiecznym i przyjaznym środowisku” powiedział Crider. „Trzymamy się tego. Zawsze dostarczaliśmy dobre jedzenie z czasów kawiarni i przywoziliśmy je tutaj. Nigdy nie chcemy iść na kompromis w naszej jakości, zawsze chcemy być uczciwi w cenach, ludzie to doceniają.”

Mearkle przypisuje również sukces pracownikom parku.

„Bez naszych pracowników nie byłoby nas tutaj przez 75 lat” powiedziała.

Zarówno Mearkle, jak i Crider optymistycznie patrzą na przyszłość parku.

„Rozbudowa jest trudna, brakuje nam miejsca, ciągle szukamy ulepszeń. W istniejących budynkach stawiamy nowe dachy i okna, dzięki czemu park utrzymuje się na wysokim poziomie.” Powiedziała Markle.

„Musimy pielęgnować upiększanie, zawsze to robimy, niezależnie od wprowadzania nowych atrakcji, chcemy zachować piękno terenu, zachować świeżość i pomalowanie” powiedział Crider. „Jesteśmy dumni z naszej czystości, utrzymywania jej w czystości i czystości. Przerobiliśmy również nasze toalety, park jest nieskazitelny pod wieloma względami ”.

DelGrosso Foods wciąż się rozwija

Rozbudowa zakładu DelGrosso Foods w 1979 roku przyniosła budynek do 120 000 stóp kwadratowych.

Z biegiem lat DelGrosso dodał dodatkowe smaki do swojego tradycyjnego sosu do spaghetti o smaku mięsa, a także do niechlujnych sosów joe i salsy.

Sos do pizzy DelGrosso nadal cieszy się dużą popularnością.

„Sos do pizzy, który zrobił mój ojciec” powiedział Del Grosso. „Dodał prawdziwe pepperoni do formuły, zmielone pepperoni w mieszance, aby było bardziej wyjątkowe”.

Firma rozwijała się wykładniczo w ciągu 75 lat, a DelGrosso Foods produkuje 300 000 słoików wszystkich produktów dziennie.

„Rocznie produkujemy 7 milionów skrzynek sosu” powiedział Del Grosso.

Michael DelGrosso, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu, został uznany za wprowadzenie w 2016 r. nowej linii sosów specjalnych o nazwie LaFamiglia DelGrosso.

Nowa linia produktów obejmuje specjalne receptury, z których każdy został stworzony przez innego członka rodziny DelGrosso.

Michael widział wiele produktów o nazwie ultra premium, powiedział DelGrosso. Produkty te zostały wykonane z włoskich pomidorów śliwkowych i sprzedawane w cenie od 6 do 8 dolarów za słoik.

Chociaż DelGrosso’s nie było na tym rynku, firma produkowała te rodzaje sosów dla innych klientów.

Zanurzenie się w specjalności sosów pomogło w tworzeniu nowych przedsięwzięć.

„Zajęło nam to bardziej narodowe” powiedział Del Grosso.

Rozbudowa w pracach

Tegoroczna 75. rocznica zbiega się z największą planowaną dotychczas ekspansją firmy – projektem o wartości 60 milionów dolarów w dawnym budynku fabryki Cenveo Envelope o powierzchni 160 000 stóp kwadratowych przy Kristel Lane, zaledwie sześć mil od obecnej lokalizacji producenta sosów. Utworzenie drugiego zakładu produkcyjnego ostatecznie pozwoli firmie podwoić istniejącą produkcję i lepiej obsługiwać własną markę i bazę klientów zajmujących się pakowaniem kontraktowym. Oczekuje się, że pierwsze przypadki sosu zejdą z nowej linii jeszcze w tym roku.

DelGrosso’s ostatnio nabył także budynek Gardner Denver o powierzchni 70 000 stóp kwadratowych, który będzie wykorzystywany do magazynowania.

„Dziś w fabryce mamy ponad 100 pracowników” powiedział Del Grosso. „W ciągu najbliższych kilku miesięcy będziemy zatrudniać od 40 do 50 osób”.

Więcej rozszerzeń może nastąpić w dalszej części drogi, ale DelGrosso nie może jeszcze ujawnić planów.

„Będą produkowane różne produkty. … Będzie to połączenie produktów DelGrosso i marki sklepu.” powiedział.

Mearkle powiedział, że nazwa DelGrosso jest znana w całej branży, a inne firmy wzywają DelGrosso do produkcji swoich sosów.

„Potrzebujemy więcej miejsca do przygotowania sosu” powiedziała, dodając, że „Jest kilka innych rzeczy, które chcielibyśmy zrobić”.

Obie firmy cieszą się dużym szacunkiem, powiedział Joe Hurd, prezes i dyrektor generalny Izby Handlowej Hrabstwa Blair.

„Z mojego punktu widzenia są to biznesy, którymi chwalę się, kiedy zachwalam nasz hrabstwo ludziom, którzy niewiele o nas wiedzą” powiedział. „To nasi zawodnicy wagi ciężkiej i zawsze wspaniale jest móc opisać ich nie tylko tym, co robią, ale także sposobem, w jaki to robią”.

Zarówno Crider, jak i DelGrosso są podekscytowani osiągnięciem 75-lecia dla firm rodzinnych.

„Jestem dumny z tego, że spuścizna spełnia życzenia założycieli, po prostu jestem tego częścią. Podjęli całe ryzyko, nie mieli pojęcia, w co się pakują. Przyszliśmy wtedy i próbowaliśmy budować na tym, co zaczęli. To od ich krwi, potu i ryzyka wszystko się zaczęło ”. powiedział Crider.

„Czuję się zaszczycony, że nasza rodzina osiągnęła 75 lat w biznesie. Jesteśmy teraz w trzecim pokoleniu biznesu. Chcemy kontynuować rodzinne dziedzictwo, zarówno w branży parków, jak i sosów, aby utrzymać ją w czwartym pokoleniu ” powiedział Del Grosso. „Mój ojciec był wizjonerem, wiele ryzykował, gdyby nie on i moja mama, nie bylibyśmy tam, gdzie jesteśmy dzisiaj. Przypisujemy im to, co zrobili. Byłby dumny z tego, co zrobiliśmy, byłby zdumiony, ale nie zaskoczony tym, co zrobiliśmy ”.

Mirror Staff Writer Walt Frank ma numer 814-946-7467.Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.