Brainerd major zakłada kostium ogórkowy dla dzieci, promujący korzyści zdrowotne – Brainerd Dispatch

Brainerd major zakłada kostium ogórkowy dla dzieci, promujący korzyści zdrowotne - Brainerd Dispatch

BAXTER – Nieczęsto dzieci witają widok warzyw.

Ale zrobili to w Warrior Early Learning Center w Baxter, kiedy w czwartek 12 maja burmistrz Dave Badeaux pojawił się w ich salach jako naturalnej wielkości ogórek.

„Kto lubi ogórki?” Badeaux zapytał ponad dwa tuziny dzieci, zanim przeczytał im „Kiedy ogórek stracił spokój” Michelle Robinson.

Burmistrz Brainerd Dave Badeaux ma na sobie kostium z ogórka w czwartek, 12 maja 2022 r., w Warrior Early Learning Center w Baxter, czytając na głos „When Cucumber Lost His Cool” Michelle Robinson.

Frank Lee / Wysłanie Brainerd

Wizyta burmistrza w kostiumie była pierwszym w tym roku wydarzeniem społecznościowym Crow Wing Energized promującym wygraną ogórka jako Warzywo Roku Hrabstwa Crow Wing.

„Jednym z punktów jest naprawdę budowanie świadomości” – powiedziała Karen Johnson, specjalista ds. Zdrowia społeczności Crow Wing Energized. „Chcemy, aby ludzie wybierali to warzywo roku – zwłaszcza w młodszym wieku – zamiast różnych wyborów żywieniowych, takich jak być może chipsy”.

Jedno warzywo, jedna społeczność

Cukinia, fasolka szparagowa, ogórek, cebula i groszek startowały w konkursie o Warzywo Roku. Według Carolyn McQueen, wykładowcy SNAP-Ed na University of Minnesota Extension, ze 174 oddanych głosów 33,9% poszło na ogórka, a 33,3% na zieloną fasolę.

„Głosowanie odbyło się elektronicznie”, powiedział Johnson o głosowaniu, w którym groszek i cebula zajęły ostatnie miejsce w trzecim konkursie Hrabstwa Warzywnego Roku. „Członkowie społeczności mogli głosować na warzywo od grudnia. 1, 2021, do stycznia. 28, 2022. ”

Crow Wing Energized uruchomiło inicjatywę One Vegetable, One Community, aby zachęcić do zdrowego odżywiania. Ostatnie badanie stanu zdrowia społeczności hrabstwa Crow Wing wykazało, że 2 na 3 dorosłych w hrabstwie nie spożywa zalecanych pięciu lub więcej owoców i warzyw dziennie.

Dzieci stoją i słuchają prezentacji o warzywach od ludzi w warzywnych kostiumach.

Burmistrz Brainerd Dave Badeaux, po lewej, Karen Johnson, specjalistka ds. zdrowia społeczności Crow Wing Energized i Kara Schaefer, edukatorka zdrowia społeczności Crow Wing Energized, rozmawiają o warzywach w czwartek, 12 maja 2022 r., ubrana jak ogórek, papryka i marchew.

Frank Lee / Wysłanie Brainerd

„Zazwyczaj warzywa mają złą reputację to po prostu ich smak, więc mamy kilka dobrych przepisów, którymi podzielimy się, a które można zrobić z ogórkami” – powiedziała Kara Schaefer.

Schaefer jest społecznym edukatorem zdrowia Crow Wing Energized i pomógł dostarczyć dzieciom próbki ogórków w formie marynat do spróbowania na imprezie informacyjnej firmy Baxter.

„Naprawdę mówię dzieciom, że ich kubki smakowe na języku się zmieniają, więc nie bój się próbować jedzenia w inny sposób, a nauczysz się je lubić” – powiedział McQueen.

Ogórek Badeaux pojawi się w Bibliotece Publicznej Brainerd o godzinie 10:30 24 maja, aby szerzyć ewangelię dobrego jedzenia.

„Przewidujemy, że głosowanie na Warzywo Roku w 2023 roku odbędzie się osobiście na targach Crow Wing County Fair” – powiedział Johnson.

Wczesna ekspozycja na zdrowe odżywianie

Badeaux i inni przebrani za marchewkę i paprykę odwiedzili w czwartek uczestników programu Wczesnej Edukacji Rodzinnej, aby promować Warzywo Roku.

„Zauważyłeś, że mamy tu trochę warzyw?” – zapytał Tahnee Flowers, członek personelu, o małych dzieciach, które paplały z podnieceniem.

Badeaux powiedział: „Zawsze, gdy mogę wyjść przed dzieci i spróbować nawiązać z nimi kontakt, myślę, że to bardzo ważne. Myślę, że dorastając w tej dziedzinie, najbardziej utkwiła mi w pamięci większość liderów i ilość czasu, jaką spędzili, próbując nawiązać kontakt z dziećmi”.

Inicjatywa One Vegetable, One Community ma na celu zjednoczenie społeczności poprzez zachęcanie ogrodników do sadzenia, uprawy, gotowania i/lub dzielenia się jednym warzywem.

„Dostarczamy nasiona. … Mamy instrukcje. Chcemy, aby było to tak proste, jak to tylko możliwe, aby mogli sadzić dowolne warzywo, a następnie spróbować tego warzywa ”- powiedział Johnson.

Misją Crow Wing Energized jest poprawa zdrowia i dobrego samopoczucia mieszkańców hrabstwa poprzez skupienie się na sprawności umysłowej i dobrym samopoczuciu w miejscu pracy. Wczesna edukacja na temat zdrowego odżywiania może przynieść korzyści na całe życie.

„Myślę, że jest to naprawdę ważne nie tylko dla członków społeczności, ale także dla liderów, których stajemy przed dziećmi…. podzielić się z nimi znaczeniem zwracania uwagi na to, co jedzą, jak jemy i co wkładamy w nasze ciała, wpływa na nas ”- powiedział Badeaux.

plastry ogórka i marynaty w kubkach na próbki

Plastry ogórka i pikle są umieszczane w jednorazowych kubeczkach dla dzieci w czwartek, 12 maja 2022 r. w Warrior Early Learning Center w Baxter, aby mogły skosztować „Warzyw Roku 2022 Crow Wing County”.

Frank Lee / Wysłanie Brainerd

Johnson powiedział o ogórku: „Mam nadzieję, że rozpoznają to warzywo podczas zakupów z rodzicami. A potem miejmy nadzieję, że słowo wróci do rodziców, co do korzyści… dlaczego miałbyś sięgnąć po to zamiast chipsów i jak pożywne to dla Ciebie.”

Według Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych ogórki zawierają składniki odżywcze, takie jak potas oraz witaminy K i C, i są niskokalorycznym pożywieniem, które składa się głównie z wody, co czyni je doskonałymi do osiągnięcia celów nawodnienia.

„W ogórku jest również coś, co pomaga obniżyć temperaturę ciała, więc jest to świetne letnie warzywo, które pomaga ochłodzić się w upalne dni” – powiedział McQueen.

Badeaux powiedział: „Są wszechstronne. Wiesz, że posiekałeś go, położyłeś na kanapce lub sałatce, masz namoczony w oleju z cebulą, (co) jest zawsze dobrą opcją. Ale przyznam, że jeśli chodzi o ogórki, mam słabość do ogórków ”.

Crow Wing Energized będzie zachęcać społeczność do zwiększenia spożycia warzyw w 2022 roku poprzez dystrybucję torebek z nasionami, dzielenie się przepisami i promowanie zdrowego odżywiania.

„Zawsze musisz znaleźć kreatywne sposoby, aby zachęcić ludzi do jedzenia warzyw” – powiedział Badeaux. „Owoc? Żaden problem. Warzywa? Musisz być kreatywny”.

Według USDA kukurbitacyny są naturalnym związkiem występującym w ogórkach i niektórych innych warzywach, takich jak kabaczek, a wiele odmian kukurbitacyn działa razem, aby hamować rozwój raka, ale niektórzy ludzie po prostu nie mogą przeboleć smaku lub tekstury warzyw.

„Zawsze mówię ludziom, aby prażyli warzywa” – powiedział Schaefer. „Jeśli nie lubisz warzywka, włóż je do piekarnika – po prostu posmaruj je odrobiną oleju, soli i pieprzu – a bardziej zamieni się w frytki. Jest trochę chrupiąca. To nie jest bzdurne ”.

Burmistrz Brainerd, Dave Badeaux, odpowiada dzieciom w Warrior Early Learning Center w Baxter, przebranym za ogórka.

Burmistrz Brainerd, Dave Badeaux, odpowiada dzieciom w czwartek, 12 maja 2022 r., w Warrior Early Learning Center w Baxter, przebrany za ogórka.

Frank Lee / Wysłanie Brainerd

Badeaux zapytał dzieci siedzące na czwartkowej imprezie, czy lubią pikle, a wiele z nich odpowiedziało entuzjastycznie, unosząc małe rączki do góry.

„Właściwie kiedyś robiłem stand-upy, uwielbiam tłumy i uwielbiam być przed ludźmi, ale bardziej po prostu uwielbiam rozrywkę” – powiedział Badeaux o życiu jako gigantycznym ogórku. „Miejmy nadzieję, że to jest coś, co pamiętają, gdy stają się dorosłymi”.

Darmowe lokalizacje nasion ogórka

  • Brainerd Family YMCA, 602 Oak St., Brainerd.
  • Biblioteka Publiczna Brainerd, 416 S. Fifth St., Brainerd.
  • Izba Handlowa Crosslake, 35446 Crow Wing County Road 3, Crosslake.
  • Budynek usług komunalnych hrabstwa Crow Wing, 204 Laurel St., Brainerd.
  • Cub Foods, Baxter i Brainerd.
  • Supervalu, 30581 Patriot Avenue, Pequot Lakes.
  • Odwiedź Brainerd, 706 Laurel St., Brainerd.

Z FRANK LEE można się skontaktować pod numerem 218-855-5863 lub

frank.lee@brainerddispatch.com

. Śledź go na Twitterze

www.twitter.com/DispatchFL

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.