Bochenki i dania: bez wysiłku nie odniesiesz sukcesu

The Stokes News

Patrząc na najpopularniejsze na mojej stronie przepisy na Dzień Matki, domyślam się, że grupka mam jadła śniadanie przyrządzane małą parą rączek i rodzicielską rączką.

Te najlepsze przepisy? Jak gotować w piekarniku kiełbaski śniadaniowe, jak gotować boczek w piekarniku i jak gotować włoską kiełbasę w piekarniku. Zaraz za nimi było jak gotować ziemniaki na sałatkę ziemniaczaną, jak gotować mrożoną kukurydzę w kolbach i jak ulepszyć makaron kraft i ser.

Co mają ze sobą wspólnego, poza tym, że nie są rzeczywistymi przepisami? Wszyscy demonstrują, że próbują! Chociaż mam nadzieję, że kilka mam nie dostało mrożonej kukurydzy w kolbach i pudełeczku z makaronem i serem na swoje specjalne wakacje, wiem, że wszystkie doceniły ten wysiłek. Osobiście, za każdym razem, gdy ktoś chce mi przygotować obiad, z radością zjem to, co przede mną położy. Cóż, w większości przypadków.

To powiedziawszy, co możesz zrobić, aby zawsze mieć coś dobrego do służenia innym? Jednym z planów jest posiadanie w swoim arsenale około 10 „łatwych do naprawienia i pysznie smacznych” przepisów. Będziesz chciał mieć kilka przystawek, kilka przystawek i co najmniej trzy dania główne. Jeśli w ogóle przyglądasz się telewizyjnym kucharzom, to wiesz, że jest kilku, którzy promują samodzielne robienie dania głównego i przystawki, a dla reszty uzupełnianie zakupionymi w sklepie przedmiotami. Prawdopodobnie możemy wejść na pokład z tym planem, prawda? Na przykład, jeśli potrafisz samodzielnie przyrządzić wredne żeberka z grilla i pudding kukurydziany, a potem kupić pyszną sałatkę coleslaw i trochę mrożonych tostów teksańskich i ciasto zrobione w sklepie, masz posiłek odpowiedni dla każdego gościa, którego chcesz mieć. Widzisz, jak to działa?

Drugim sposobem na upewnienie się, że w ciągu kilku minut masz coś pysznego, jest opanowanie przepisu lub dwóch w dodatkowym urządzeniu kuchennym. Na przykład garnek instant stał się jednym z takich popularnych przedmiotów. To tak naprawdę tylko szybkowar z kilkoma dodatkowymi, fantazyjnymi funkcjami, więc jeśli masz szybkowar z płytą kuchenną, każdy z tych przepisów również będzie dla Ciebie odpowiedni. Przedstawiam kilka takich przepisów na stronie i te żeberka są bardzo popularne. Może chciałbyś ich spróbować?

Oto jeden super dobry przepis, który masz za pasem.

Żeberka z szybkowaru dla niemowląt

1 stojak na żeberka dla dzieci

1/2 łyżeczki. Sól koszerna

1/2 łyżeczki. czarny pieprz

1 łyżeczka. czosnek w proszku

1 łyżeczka. cebula w proszku

1/2 łyżeczki. chili w proszku

1 łyżeczka. suszony tymianek

1 szklanka soku jabłkowego

3/4 szklanki sosu barbecue

Usuń srebrną membranę skórną z tyłu żeber i pokrój żebra na sekcje po 2-3 żebra na sztukę. Żeberka włożyć do szybkowaru i posypać ziołami i przyprawami. Dodaj sos jabłkowy lub płyn zastępujący do szybkowaru. Nałóż pokrywkę na szybkowar, a następnie rozgrzej szybkowar i gotuj na wysokich obrotach przez 20-30 minut (jeśli gotujesz po raz pierwszy, ustaw na 25 minut).

Po 25 minutach pozwól szybkowarowi powrócić do ciśnienia w pomieszczeniu, wykonując naturalne uwolnienie. Podczas gdy ciśnienie się zmniejsza, wyłóż blachę lub półmisek folią aluminiową. Włącz grilla wysoko lub grilla wysoko (którego użyjesz do zwęglenia i ustawienia sosu BBQ). Po zwolnieniu, bardzo delikatnie (niezwykle delikatnie) wyjmij żeberka z talerza/patelni za pomocą szczypiec i umieść je mięsną stroną do dołu. Bądź delikatny, aby mięso całkowicie nie wypadło z kości.

Obficie pomaluj żeberka gęstym i słodkim sosem barbecue na kawałku do góry i po bokach. Delikatnie obróć żebra szczypcami i powtórz z drugiej strony.

Jeśli używasz grilla, włóż blachę do piekarnika stroną z mięsem do góry skierowaną do brojlera. Piecz przez 2 minuty po stronie mięsa, a następnie odwróć żeberka, aby smażyć przez 1 minutę z tyłu. Jeśli używasz grilla, umieść żeberka na grillu bardzo delikatnie, stroną z mięsem skierowaną w dół na ruszt grilla. Spowoduje to powstanie ładnych śladów grillowania na mięsnej stronie żeberek. Pozostawić do zwęglenia z tej strony przez 2 minuty, a następnie odwrócić do zwęglenia z drugiej strony na 1 minutę. Zdejmij z ognia i podawaj na gorąco z dodatkowym sosem z boku.

Uwagi:

  • Wybierz żeberka z odrobiną tłuszczu, a następnie możesz zająć się przycinaniem części, której nie chcesz. Trochę tłuszczu na żebrach dodaje smaku podczas gotowania.
  • Usuń błonę ze srebrnej skóry przed gotowaniem.
  • Być może będziesz musiał pokroić żeberka na mniejsze kawałki przed włożeniem do szybkowaru. Zwykle przecinam razem 2-3 żebra.
  • Podczas krojenia żeber pamiętaj, że są one ustawione pod kątem i nie możesz ciąć prosto, bo wpadniesz na kość.
  • Powodem dodania soku jabłkowego lub bulionu oraz ziół i przypraw do szybkowaru jest umożliwienie przenikania smaku przez mięso podczas gotowania.
  • Umieszczenie żeberek pod brojlerem lub na grillu po gotowaniu ciśnieniowym nie spowoduje większego ugotowania żeberek, po prostu zwęgla się na sosie i nada mięsu trochę zwęglonego smaku.
  • Będziesz chciał zaplanować pół stelaża lub pełnego stelaża na osobę. Zbadaj przystawki, które będziesz podawać. Jeśli masz ciężkie boki, zaplanuj 1/2 szafy. Jeśli planujesz po prostu lekkie dodatki, takie jak sałatka i zielona fasolka, wybierz pełną półkę.

WSKAZÓWKA: Słodsze sosy do grilla, takie jak Sweet Baby Rays, zazwyczaj najlepiej nadają się do pieczenia pod brojlerem lub na grillu. Cukier w sosie jest tym, co „spala” i nadaje zwęglenia i smak. Dla najlepszego smaku polecam użyć słodszego i bardzo gęstego sosu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.