Autentyczne dania europejskie to hit dla jadłodajni

Autentyczne dania europejskie to hit dla jadłodajni

Dwoje młodych ludzi zamienia tradycyjne europejskie potrawy, takie jak sznycel wieprzowy i strudel jabłkowy, na lokalne przysmaki.

Julia i Victor Polowy są właścicielami i operatorami sznycli i strudli North w Porcupine. To drugie lato, w którym serwują chorwackie i ukraińskie ulubione rodziny mieszkańcom okolicy.

„Byliśmy trochę niepewni, jak społeczność zaakceptuje nasze jedzenie” – powiedział Victor. „Wiedzieliśmy, że nasze jedzenie było dobre. Ale nie byliśmy pewni, czy ludzie będą mieli odwagę wyjść i spróbować.

„Ale oczywiście mieliśmy duże wsparcie i jesteśmy za to bardzo wdzięczni”.

„W Timmins nie ma wielu miejsc, w których można dostać autentyczne europejskie jedzenie gorące i gotowe” – powiedziała Julia. „Wiele osób przychodzi do ciężarówki i mówi: ‚Poproszę sznycel. Nie wiem, co to jest, ale wezmę to. A kiedy próbują, wracają i mówią, że było świetnie ”.

Nie było trudno znaleźć przepisy na ich menu, ponieważ bliźniakom podobało się to przez całe życie. Lubili sznycle, strudle po babci, gołąbki i nie tylko.

„To przepis mojej Baby” — powiedział. „Robimy je i jemy od bardzo dawna. Całe nasze jedzenie jest domowej roboty i są to jej przepisy ”.

Ich Baba zmarła w zeszłym roku, co sprawia, że ​​dzielenie się swoim stylem gotowania z innymi jest jeszcze bardziej wyjątkowe. I byli zadowoleni z reakcji płacącej publiczności.

„W zeszłym roku było niesamowicie. To była przytłaczająca odpowiedź ”- powiedziała. „Wracają i próbują różnych rzeczy. Pytają, jaka jest najpopularniejsza kanapka, spróbuj tego, a potem wróć i spróbuj wszystkich różnych rodzajów ”.

Duet zdobył cenne doświadczenie w prowadzeniu biznesu w ubiegłym roku.

„W ciągu pierwszego roku nauczyliśmy się tak wielu lekcji, że jest prawie niemożliwe, abym opisał wszystko, czego się nauczyliśmy” – powiedział Victor. „Nasze systemy, które stworzyliśmy w zeszłym roku, są takie same, w których skończyliśmy w zeszłym roku.

„Ale od końca zeszłego roku do tego roku wprowadzono tylko kilka drobnych poprawek, wszystko inne działa tak samo”.

„Przenieśliśmy to samo menu w tym roku” – powiedziała Julia. „Społeczność dobrze to znosi. Zobaczymy, jak mija lato i może dodamy coś tu i tam ”.

Każdy z nich ma swoje ulubione z menu.

„Dla mnie musiałaby to być kanapka Euro Classic” – powiedział. „Za każdym razem, gdy jem sznycel, mam w zasadzie Euro Classic. Mamy bułkę kajzerową Golden Crust, ręcznie utarty, ręcznie panierowany sznycel, plaster sera Havarti, sałatę liściastą, domową sałatkę colesław, a następnie ziarnistą musztardę/sos majonezowy.

„A także jestem wielkim fanem gołąbków – domowych gołąbków mojej Baby. Moja mama, kiedy wyjadę, da mi pudełko gołąbków i kiszonej kapusty i będę z tego zadowolony, gdy wyjadę na studia.”

„Moją ulubioną kanapką jest zdecydowanie Łowca” – powiedziała. „Wiele ludzi onieśmiela sos myśliwski i nikt nie wie, co to jest. Ale to sos na bazie sosu pieczeniowego ugotowany z cebulą i grzybami. To sos na bazie niemieckiej. Więc kocham to. Sos jest na nim gorący.

„A także strudel jabłkowy. Zawsze mogę wybrać strudla jabłkowego. Czasami jem to na śniadanie rano. Zawsze jest dobrze o każdej porze dnia ”.

Kiszona kapusta jest domowej roboty, a klienci szczególnie lubią ją z kiełbasą.

Są jeszcze dwie inne kanapki ze sznycla. Jest ranczo bawole, z ostrym sosem bawole i zwieńczone sałatą liściastą, serem havarti i dressingiem ranczo. Jest też kanapka z parmezanem.

„Parma ma domowy sos marinara naszej mamy, więc jest bardzo dobry” – powiedziała Julia. „Ma ser mozzarella i tarty parmezan.”

Wszystkie kanapki są dostarczane z frytkami i dipem.

„Mamy kąpiel w domu, którą wszyscy kochają” – powiedziała. „To domowy dip — parma czosnkowa z dużą ilością przypraw. Wiele osób mówi: „Mam nadzieję, że sprzedasz to w słoikach”.

W karcie kanapek jest też kiełbasa w bułce, z kapustą kiszoną lub bez.

Kolejna przystawka zawiera rodzinny przepis na ziemniaki.

– Jest na bazie oleju i octu – powiedział Victor. „Tak właśnie zrobił mój Baba”.

„To europejskie” – dodała. „Wiele osób nigdy wcześniej tego nie miało. I naprawdę im się to podoba. Czasami ludzie myślą, że sałatka ziemniaczana będzie zbyt kremowa i tak samo jest z sałatką coleslaw. Ale ma też bazę vinaigrette. Więc ma też inny smak. Jest bardziej europejski ”.

Cała wieprzowina na sznycle jest rozdrabniana i panierowana ręcznie. Do tego dochodzi czasochłonne zadanie zrobienia strudla.

– Mamy system – powiedziała Julia. „Mamy linię montażową. Jabłka obieramy i kroimy. Następnie sami robimy strudla.

„Jabłka obtoczone w cynamonie z cukrem, zapiekane w cieście kruche, posypane cukrem pudrem”.

Jeden popularny przedmiot dostępny jest raz w tygodniu, specjalna niedzielna kolacja. Specjalne talerze serwowane są w niedziele po 15:00. Jest talerz z kapustą; talerz sznycla; lub ostateczna uczta Baby – na którą składa się sznycel, gołąbek z kapustą i połówka kiełbasy. Wszystkie specjalne talerze podawane są z dwóch stron. Dostępne dodatki to sałatka ziemniaczana, sałatka colesław, kiszona kapusta lub frytki i dip.

Pieniądze, które zarabiają dzięki swojej ciężkiej pracy, pomogą im spełnić marzenia.

„Zajmuję się neuronauką i biologią człowieka na Uniwersytecie T” – powiedział. „Idzie bardzo dobrze. Skończyłem pierwszy rok. Jestem podekscytowany tym, czego się uczę i cieszę się tym. Nie mogę się doczekać powrotu w przyszłym roku.

„Ostatecznym celem jest zostać lekarzem. Nie jestem jeszcze pewien, jaką trasą mam zamiar się udać, ale chcę iść do szkoły medycznej.”

„Wracam do Europy pod koniec października tego roku” – powiedziała. „Wracam do Belgii na miesiąc, a przez resztę czasu będę koncertować w Niemczech, czyli około sześciu miesięcy później.

„Będę tam próbował mojej uczciwej porcji sznycli i starał się zdobyć przepisy. Miło jest też to mieć, ponieważ staramy się przybliżyć społeczności Timmins kawałek Europy ”.

Na razie Victor i Julia są zachwyceni, mogąc serwować pyszny smak Europy, dzieląc się jednocześnie przepisami swojej Baby.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystkich, którzy przyszli nas wspierać, zarówno w zeszłym, jak iw tym roku” – powiedział. „Zamierzamy nadal robić wszystko, co w naszej mocy, aby dostarczać wysokiej jakości żywność, aby służyć naszej społeczności.

„To trochę z roku na rok. Oceń na koniec sezonu, aby zdecydować o naszych planach i czy otworzyć ponownie w przyszłym roku.”

Schnitzels and Strudels North znajduje się pod adresem 730 Falcon St. w Jeżozwierz, tel. 705-288-3464,

Godziny są od piątku do niedzieli od południa do 18:00, a specjalne talerze serwowane są w niedziele od 15:00 do 18:00. Znajdź je na Facebooku lub sprawdź ich stronę internetową.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.