Aspirujący Pitmasters za inspirację Dodaj nowe książki o grillu

Aspirujący Pitmasters za inspirację Dodaj nowe książki o grillu

W zeszłym roku widzieliśmy pierwszą książkę kucharską od czarnego pitmastera w latach 80. Świat grilla Rodneya Scotta. W tym roku dwa zostały wydane w tym samym tygodniu, a Matt Horn i Kevin Bludso mieli zaszczyt. Obaj mają jointy w Kalifornii, ale Horn’s Barbecue jest niewątpliwie pod wpływem Teksasu, a Bludso mieszka obecnie na Korsyce. Obecnie Texas Barbecue to niezaprzeczalny wędzony mostek pokryty książkami z Nowego Jorku, Wielkiej Brytanii i argentyńska restauracja szefa kuchni w Maine. Oto najlepsze jak dotąd książki o grillowaniu z 2022 roku.

Książka kucharska Bludso na grilla: rodzinny romans w dymie i duszy

przez Kevina Bludso, z Noah Galuten

Niepomalowana historia wartości rozrywkowej Bludso (ustanawia rekord „matki — er”, którego nigdy nie złamię kolejna książka kucharska z grilla). Dorastając w Kalifornii, Bludso miał tatę, który był policjantem, mamę, która była aktywistką dla Czarnych Panter i cioteczną babcię, która prowadziła nielegalne grilla z domu na Korsyce, gdzie spędzał wakacje. Przekształca tę historię w książkę kucharską chleba.

Najpierw książka o grillowaniu, ale jest tu mnóstwo potraw, które są duszone, duszone, pieczone i gotowane. Bludso rozgrzewa frytownicę na smażonego kurczaka, kotlety wieprzowe, a nawet żeberka, a cała sekcja owoców morza obejmuje krewetki i kaszę, gumbo i outouffée. Sekcja hardcorowego grilla jest odświeżająca, ponieważ nie jest tak hardkorowa. Bludso dostarcza instrukcje dotyczące różnych kawałków grilla w wędzarni offsetowej, a dla kawałków innych niż mostek i łopatka wieprzowa oferuje kolejny zestaw instrukcji dotyczących pracy z grillem na węgiel drzewny. W całej książce przypomina kucharzom z podwórka, że ​​grillowanie to dobry czas na dobrą zabawę i „nie branie tego zbyt poważnie”.

Najbardziej intrygujący przepis: Wędzone ogony wołowe birria, bo to jedna z najlepszych rzeczy do zrobienia, kiedy miałem szczęście być na Korsykanie podczas sesji testowania przepisów z Bludso i jego ekipą.

Grill z rogiem: przepisy i techniki od mistrza sztuki po grilla

autorstwa Matta Horn

Matt Horn szczegółowo opisuje swoją podróż z grillem, od okropnych żeberek wieprzowych, które podawał dziewczynie, na której starał się zaimponować, po bar przed katastrofalnym okienkiem po tym, jak prawie rzucił. Instrukcje dotyczące palenia zawarte w książce brzmią jak notatki dla dawnego ja Horna. Gdyby znał podstawy, podziela, miałby nogę w górze, kiedy rzucił swój pierwszy mostek w palacza.

Jak każda książka kucharska na temat grilla na Zachodnim Wybrzeżu, dołączony jest przepis na wędzoną trójkę, ale znajdziesz również nieoczekiwane zwroty akcji, takie jak wędzony budin, ser z głowy wieprza i wędzony królik. Zdjęcia Plenty obejmują przygotowywanie i palenie na różnych etapach charakterystycznego mostka restauracji Horn’s Oakland. Niektóre przepisy mogą sprawić, że żmudny proces wydaje się bardzo prosty, na przykład instrukcje zapachowe, które wyciągają całą wieprza, opisujące rodzaj dołu wymaganego do wytworzenia węgli drzewnych potrzebnych do długiego procesu gotowania. Ale jeśli chcesz odtworzyć menu z Horn Barbecue, to wszystko tam jest.

Najbardziej intrygujący przepis: Uwzględniono dziewięć różnych przepisów na ciasta, więc wiesz, że to ważny deser dla Horna. Kluczowe ciasto limonkowe to ciekawe podejście do klasycznego ciasta.

Ogień życia: opanowanie sztuki w grillowaniu, grillu i wędzarni

autorstwa Pata Martina i Nicka Fauchalda

Każda książka o grillowaniu wydaje się zaczynać od podobnego, krótkiego wyjaśnienia na temat drewna, węgla drzewnego, palaczy i grilla, ale rzadko są one dogłębne, jak robi to Pat Martin. Podaje opisy przydatnych gatunków drewna oraz dokładne wyjaśnienie różnicy między drewnem zielonym a sezonowanym. Martin opisuje również zmieniające się etapy pożaru, od zapłonu do popiołu, a książka jest zorganizowana wokół każdego z tych etapów (stąd tytuł).

Poza podstawami grillowania, nauczysz się peklować i wędzić w wędzarni oraz zaznajomisz się z terminami odwrócony kurek spatcharski, kiełbasa skarpetkowa i metoda poncz i puch. Sercem książki jest cały wieprzowy grill, co nie jest niespodzianką, ponieważ z zachodniego Tennessee cały wieprz z Nashville nosi w Martin’s Bar-B-Que. To umierająca tradycja grillowania, która w każdym szczególe cieszy się rosnącą popularnością Martina Poresa. To, co Rodney Scott i Samuel Jones zrobili odpowiednio dla Południowej i Północnej Karoliny, z całymi ich wieprzowymi książkami kucharskimi, Martin robi dla Tennessee. To książka kucharska, ale przetrwa jako niezbędny dokument w stylu amerykańskiego grilla.

Najbardziej intrygujący przepis: Całą kapustę z odkrywką natartą olejem roślinnym i solą jest mniej więcej tak prosta, jak przychodzą przepisy na grilla, o ile masz ogień na drewno, aby zwęglić i zmiękczyć to niedostatecznie wykorzystane warzywo.

Książka kucharska Pig Beach BBQ: wędzone, grillowane, pieczone i w sosie

autorstwa Matta Abdoo i Shane’a McBride

Co się stanie, gdy kilku znanych szefów kuchni z Nowego Jorku zdecyduje się wziąć udział w majowym konkursie grillowania w Memphis? Jeśli para to Shane McBride i Matt Abdoo, zabierają do domu pierwsze miejsce drobiu, a drugie całe wieprzowinę, idą otworzyć kilka knajpek z grillem w Nowym Jorku (Pig Beach i nieżyjący już Pig Bleecker) i piszą książkę kucharską o wszystkich Fine dining odkąd się nauczyli.

Książka jest pełna pomysłowych przepisów, od przystawek z grilla po desery. W przypadku części z grilla przepisy podają czas i temperaturę wskazówek dotyczących gotowania, a nie wyjaśniają większość procesu, więc spodziewaj się grilla z pewnym doświadczeniem. Palacze z podwórka prawdopodobnie znajdą inspirację w sekcji poświęconej żeberkom wieprzowym, w tym białym sosie NYC z żeberkami libańskimi, żeberkami wieprzowymi char siu i żeberkami karaibskimi.

Najbardziej intrygujący przepis: Lasagne z wędzonej kaczki była oszałamiającym specjałem w Pig Bleecker (RIP) i wymagała przygotowania czterech innych przepisów przed rozpoczęciem.

Smażony: Kompletny przewodnik po grillowaniu mięsa

przez Genevieve Taylor

Książka Taylora służy jako wprowadzenie do amerykańskiego grilla, który brytyjska publiczność uważa za słowo „grill” jako grill. Jej pomysłowe przepisy to jednak coś więcej niż tylko wprowadzenie do podstaw. W pierwszej części książki dowiesz się, jak prawidłowo grillować i wędzić oraz jak dobrać odpowiedni ogień. Taylor podaje proste wskazówki dotyczące grillowania, które można zastosować do każdego cienkiego kawałka mięsa, i dobrze zagłębia się w naukę wędzenia. Ma szczegółowy przepis Texas Hot Link i chili z wędzoną wołowiną bez fasoli (Brytyjczycy przeliterowali to z podwójnym ja), która z pewnością zostanie zatwierdzona przez Teksas.

Podejście Taylor do grillowania to różnorodne wpływy kulinarne, ale nie boi się też dosadności w tym procesie. Wyjaśnia, dlaczego lodówka najlepiej nadaje się do grillowania i wyłącza popularny pomysł gotowania steków „brudnych” lub w stylu jaskiniowca, z odrobiną nauki na temat prostych węgli drzewnych. „Wrzuć duży zimny stek na łóżko z gorącymi, rozżarzonymi węglem, a następnie odetnij dopływ tlenu i prawie natychmiast zgaś ten kawałek ognia” – pisze. I zgadzam się.

Najbardziej intrygujący przepis: Naklejki z szarpaną wieprzowiną, ponieważ to świetny sposób na uatrakcyjnienie resztek grilla, niezależnie od tego, czy używasz wieprzowiny, siekanego mostka czy wędzonego kurczaka.

Książka kucharska „Zagubiony ogień”: Patagonii gotowanie na otwartym ogniu

autor: Germán Lucarelli

Szef kuchni Lucarelli jest rodowitym Argentyńczykiem, który w kuchniach gotuje na całym świecie. W końcu osiadł w Kennebunkport w stanie Maine, gdzie w 2018 roku otworzył restaurację Lost Fire, serwującą patagońskie grille. Książka jest w równym stopniu medytacją na temat budowania i utrzymywania kominka na drewno, co książka kucharska. Brykiety z węgla drzewnego przy użyciu steku do gotowania, jeśli czujesz się winny, że masz węgle drzewne nad gotowaniem dla pasji Lucarelli.

Każdy stek w wielu przepisach jest tak podobny, że staje się zbędny, ale podstawowe lekcje są solidne. Na jeden wyjątkowy krok Lucarelli gotuje steki, smarując je salmuerą, czyli mieszanką oleju i octu doprawioną papryką, czosnkiem i ziołami. Oprócz różnych steków wołowych istnieje wiele instrukcji dotyczących wędzenia i grillowania innych białek, takich jak kurczak i homar. Inne przepisy obejmują argentyńskie specjały, takie jak empanadas, chimichurri i kiełbasa choripan, a także mnóstwo warzywnych dodatków, na które można liczyć.

Najbardziej intrygujący przepis: Wędzony mostek ma od jednego do siedmiu dni i pali się w temperaturze 150 stopni F przez pierwsze trzy godziny, zanim temperatura wzrośnie do 210 stopni F przez resztę.

Arbuz i czerwone ptaki: książka kucharska na obchody czerwca i czarne uroczystości

przez Nicole A. Taylor

Według Taylora „Pierwsza książka kucharska na obchody tego czerwca” nie jest tylko historyczną książką kucharską dokumentującą dawne obchody tego czerwca, ale książką zawierającą aktualne przepisy, które można wykorzystać przy obchodzeniu tegorocznego czerwca tego roku i później. Fotografia kulinarna ma charakter retro, ale stylizacja jest nowoczesna i żywa, co pomaga przekazać jej cel.

Tożsamość Juneteenth była historycznie związana z konsumpcją arbuza, czerwonych napojów, grilla i wszystkich tych okładek książek kucharskich. Taylor wyjaśnia z góry, że sekcja grillowa jest skierowana do osób z grillami na węgiel drzewny, a nie do palaczy, więc przepisy mogą być bardziej przystępne dla amatorskiego kucharza z podwórka. Jej przepisy obejmują sosy do grilla z figami i octem, rabarbar i brązowy cukier oraz brzoskwinie i melasę na żywych rzeczach, takich jak grill, marynowane jagody, włócznie do squasha i fioletowe marchewki z boku. Znajdziesz także całą gamę czerwonych drinków, o których zapomnisz o Big Red.

Najbardziej intrygujący przepis: Wędzone żeberka wołowe z nacieranym chrzanem i zapiekaną harissą.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.