Aplikacja do książek kucharskich przepis na sukces

Aplikacja do książek kucharskich przepis na sukces

Prawie 40 milionów ludzi regularnie korzysta z krajowych banków żywności i spiżarni. Wiele osób cierpi również na podwyższony wskaźnik otyłości, cukrzycy, chorób sercowo-naczyniowych i innych schorzeń związanych z dietą. Dla wielu banki żywności i spiżarnie są pierwszą obroną przed brakiem bezpieczeństwa żywnościowego, a pandemia doprowadziła do wzrostu liczby gospodarstw domowych odwiedzających te obiekty w celu uzyskania wsparcia.

North Carolina State University Extension omawia brak bezpieczeństwa żywnościowego oraz znaczenie banków żywności i spiżarni w tym seminarium internetowym.

Wiele badań wykazało, że spożywanie owoców i warzyw może zwalczać otyłość i promować ogólny stan zdrowia, co podkreśla znaczenie dostępności świeżych produktów w spiżarniach żywności. W rzeczywistości niedawne badanie przeprowadzone przez naukowców z University of Connecticut Rudd Center for Food Policy and Obesity ujawniło, że 85% klientów spiżarni żywności twierdzi, że świeże owoce i warzywa są ważne, aby mieć je przy każdej wizycie.

Niestety, nawet mając dostęp do świeżych produktów, wielu klientów spiżarni twierdzi, że nie wie, jak przygotować warzywa w sposób, który jest zarówno zdrowy, jak i atrakcyjny dla ich rodzin. Co się dzieje, gdy klientowi spiżarni dostarczany jest zapas zdrowych artykułów, ale brakuje mu wiedzy potrzebnej do ich przygotowania? To pytanie dr. Susan Evans i Peter Clarke z Uniwersytetu Południowej Kalifornii zadawali sobie pytanie, podróżując po kraju, pomagając bankom żywności zwiększyć podaż świeżych produktów.

Przez prawie 20 lat para pracowała w 44 stanach i pomogła stworzyć 159 programów zbierania i dystrybucji świeżych produktów. To właśnie podczas wizyty w Albuquerque w Nowym Meksyku poznali Wandę, 44-letnią matkę trójki dzieci, która mieszkała ze swoim chłopakiem Ralphem.

„Obserwowaliśmy, jak Wanda z radością przyjęła przydzielone jej trzy torby żywności ze spiżarni, w tym dwie główki kalafiora i sześć słodkich ziemniaków” – powiedział Evans, który wraz z Clarke umówił się na wizytę do Wandy w następnym tygodniu, aby omówić przygotowania do posiłków. „Kiedy w następnym tygodniu dotknęliśmy kuchni Wandy, z zaskoczeniem stwierdziliśmy, że kalafior i bataty są zupełnie nieużywane i zaczynają się psuć”.

Ale dlaczego?

„Słuchaj”, powiedziała Wanda, „mam przepisy na te warzywa, ale są zbyt skomplikowane, abym mogła je śledzić. Dużo składników, z których wielu nie mam. Kogo stać na sos tahini, cokolwiek to jest, tymianek czy kozi ser? A przepisy wydają się naprawdę surowe. Gdybym coś pominął, nie wiem, co by się stało. Prawdopodobnie bałagan. Nie chcę zawieść moich dzieci ani Ralpha. Poza tym dwie główki kalafiora? Kto może sobie z tym poradzić?”

Para zaczęła rozmawiać z innymi klientami spiżarni, aby ustalić, jak powszechne były obawy Wandy. Szybko pojawiły się cztery trendy.

  • Wiele dostarczanych warzyw, od brukwi po brokuły, było dla klientów tajemnicą.
  • Przypływy dostaw były przytłaczające, jak wręczenie pięciofuntowej torby marchewki i próba wykorzystania tego wszystkiego.
  • Przygotowujący jedzenie czuli się jak w rutynie, polegając na kilku wygodnych przepisach, podczas gdy ich rodziny chciały różnorodności.
  • Dostępne przepisy były postrzegane jako zbyt złożone i wymagające.

„Wanda i inni klienci spiżarni, tacy jak ona, zadzwonili w naszych głowach, o czym powinniśmy byli słyszeć wcześniej” – powiedział Evans. „Nasze wysiłki na rzecz zbudowania większych możliwości dystrybucji świeżych warzyw po stronie podaży załamałyby się i spaliłyby, gdybyśmy nie poprawili możliwości po stronie popytu, w kuchni Wandy oraz w kuchniach milionów innych osób w całym kraju”.

W 2006 r. Evans i Clarke otrzymali czteroletnią dotację w wysokości 800 000 USD od poprzednika Narodowego Instytutu Żywności i Rolnictwa (NIFA), Cooperative State Research, Education and Extension Service, na opracowanie narzędzia o nazwie „Quick! Help for Meals” – system komputerowy dostarczany do spiżarni żywności, który wykorzystywał dostosowywanie wiadomości do tworzenia niestandardowych broszur z przepisami i poradami dotyczącymi żywności, indywidualnie zaprojektowanych dla potrzeb i preferencji każdego gospodarstwa domowego. Choć się udało, do czasu zakończenia pierwszego grantu praktyka rozpowszechniania informacji drukowanych była coraz częściej zastępowana opcjami cyfrowymi.

Podczas gdy kilka spiżarni żywności i banków zapewnia klientom dodatkowe zasoby, wiele z nich we współpracy z programami rozszerzenia na uniwersytetach dotacyjnych, Evans i Clarke postanowili opracować bardziej zaawansowane technologicznie podejście: umieszczanie zdrowych przepisów w dłoniach klientów przez ich inteligentne urządzenie. To był mądry ruch. Badania pokazują, że 76% osób dorosłych, których dochód nie przekracza 30 000 USD rocznie, posiada smartfon, a dla wielu ten smartfon to dostęp do internetu.

Uzbrojeni w takie dane, Evans i Clarke postanowili opracować aplikację mobilną, która pozwala użytkownikom wybierać dostępne składniki i tworzyć wirtualną książkę kucharską zawierającą zdrowe przepisy. Pomysł doszedł do skutku dzięki pięcioletniej nagrodzie AFRI w wysokości 1,3 miliona dolarów od NIFA w 2012 roku.

Poinformowany przez klientów spiżarni, szefów kuchni i szkołę kulinarną, zespół opracował VeggieBook, aplikację zawierającą ponad 250 przepisów na bazie warzyw, wraz z prawie 80 sekretami lepszego jedzenia — ogólne wskazówki dotyczące bardziej pożywnego jedzenia i strategii oszczędnych zakupów żywności .

„Wybraliśmy codzienne lekcje ze źródeł akademickich i przekształciliśmy je w słowa i obrazy, które zwykli ludzie mogą zrozumieć” – powiedział Evans. „Dokładne planowanie i testowanie z klientami spiżarni przyczyniło się do każdego ekranu w aplikacji”.

Po otwarciu aplikacji VeggieBook użytkownicy widzą najpierw logo, a następnie szybko opcję stworzenia nowego VeggieBook, który zawiera listę 10 warzyw najczęściej dystrybuowanych w spiżarniach spożywczych. Użytkownicy wybierają składniki, które mają, i postępują zgodnie z serią podpowiedzi, które skutkują wirtualną książką kucharską opartą na dostępnych składnikach, preferencjach kulinarnych i smakowych, ograniczeniach zdrowotnych i innych czynnikach. Użytkownicy mogą następnie zdecydować się na zachowanie sugerowanych przepisów lub usunięcie ich z wirtualnej książki kucharskiej, dzięki czemu uzyskają kolekcję zaspokojoną ich zainteresowania.

Obejrzyj ten przewodnik po aplikacji.

„VeggieBook szybko przychodzi z pomocą ciasteczkom, ponieważ jest tak blisko, jak ich telefon, urządzenie, z którego korzystają dziesiątki razy każdego dnia” – powiedział Evans. „Z drugiej strony, drukowane przepisy i inne papierowe porady dotyczące posiłków są często schowane w szafce lub szufladzie kuchennej, niewidoczne, gdy są najbardziej potrzebne”.

Praca jest szczególnie istotna dzisiaj, ponieważ ceny żywności zaczynają rosnąć i rosną obawy o brak bezpieczeństwa żywnościowego, zaostrzone przez pandemię COVID-19. Ustanowienie globalnego bezpieczeństwa żywnościowego jest priorytetem USDA. Według USDA Economic Research Service, 10,5%, czyli 13,8 miliona amerykańskich gospodarstw domowych było w pewnym momencie w 2020 roku niepewnym bezpieczeństwa żywnościowego. Mississippi odnotowuje najwyższy wskaźnik braku bezpieczeństwa żywnościowego. Zaostrzony przez pandemię wskaźnik braku bezpieczeństwa żywnościowego w tym stanie wyniósł w 2020 r. ponad 22%. Nowo wydany serial filmowy Mississippi State University analizuje takie kwestie w The Hungriest State. Pierwsza z trzyczęściowej serii zadebiutowała w kwietniu.

Evans i Clarke współpracowali z partnerami społecznościowymi w Kalifornii, Teksasie, Kolorado, Pensylwanii i innych miejscach, a także chcą dalej rozszerzać zakres korzystania z aplikacji.

Jeśli chcesz pobrać aplikację i korzystać z niej, jest ona bezpłatna i dostępna w sklepach z aplikacjami. Szukaj parującej zielonej ikony garnka podczas przeszukiwania VeggieBook.

Aby dowiedzieć się więcej o tym innowacyjnym wykorzystaniu technologii, aby pomóc klientom spiżarni żywnościowej stać się bardziej pewnymi siebie w kuchni przy jednoczesnym zwiększeniu spożycia zdrowej żywności, dołącz do Evansa i Clarke’a na najnowszą edycję serii seminariów internetowych poświęconych bezpieczeństwu odżywiania NIFA, w której omówią rozwój, uruchomienie i przyszłość plany VeggieBook we wtorek, 7 czerwca, o godzinie 15:30 EDT.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.