9 najlepszych zamienników brązowego cukru do pieczenia i nie tylko

Epicurious

Znalezienie substytutu brązowego cukru może wydawać się trudnym zadaniem. Połączenie granulowanego cukru i melasy, ten wyraźnie aromatyzowany słodzik dodaje miękkości, wilgotności i bogactwa deserom, których nie da się pokonać. Nawet w pikantnych zastosowaniach, takich jak glazury i sosy do grilla, brązowy cukier zapewnia wyraźną głębię smaku. Chociaż każdy powinien posiadać brązowy cukier, istnieją substytuty, które są niezwykle zbliżone do prawdziwego. Niektóre z tych alternatyw wymagają dodatkowego kroku lub dwóch, aby działać optymalnie, a inne można zamienić jeden na jeden.

Na wynik może mieć wpływ kilka czynników, w tym forma substytutu brązowego cukru (granulowana a płynna itp.) oraz zastosowanie przepisu. Sprawy mogą się bardziej skomplikować, jeśli chodzi o pieczenie, ponieważ różne składy chemiczne substytutów mogą wpływać na takie rzeczy, jak konsystencja, gęstość i zaczyn. Ze względu na zawartość melasy brązowy cukier jest lekko kwaśny, co oznacza, że ​​reaguje z sodą oczyszczoną, zwiększając przewiewność wypieków. Ale biorąc pod uwagę te czynniki i dopuszczając kilka prób i błędów, możesz uniknąć tej przerażającej awaryjnej ucieczki do sklepu spożywczego.

Domino ciemnobrązowy cukier, 1 funt (opakowanie 3 szt.)

Cukier biały i melasa

Połączenie rafinowanego cukru i melasy jest zdecydowanie najlepszym substytutem brązowego cukru, ponieważ są to dwa składniki, które składają się na składnik. Melasa odpowiada za głębszy smak i kolor brązowego cukru, a także wyższą zawartość wilgoci (co może powodować irytujące zbrylanie). To także odróżnia jasnobrązowy cukier, który zawiera 3-4 procent melasy, od ciemnobrązowego cukru, który zawiera 6-10 procent melasy. Jasny i ciemnobrązowy cukier można stosować zamiennie na szczyptę, ale jeśli robisz domowy brązowy cukier, łatwo go dostosować w zależności od tego, czego wymaga przepis. Połącz 1 szklankę granulowanego białego cukru z 1 łyżką melasy dla substytutu jasnobrązowego cukru lub 2 łyżkami dla substytutu ciemnego brązowego cukru.

Biały cukier i płynny słodzik

Brak melasy w pobliżu? Nadal możesz stworzyć odpowiedni substytut brązowego cukru, jeśli masz którykolwiek z tych powszechnych składników spiżarni: syrop klonowy, nektar z agawy, miód, syrop z brązowego ryżu lub syrop daktylowy. Połącz płynny słodzik z białym cukrem w takim samym stosunku jak w przypadku melasy; 1-2 łyżki stołowe na 1 szklankę białego cukru. Spośród nich syrop daktylowy jest najlepszym wyborem dzięki podobnie karmelowemu, prawie orzechowemu smakowi, który przypomina melasę. Żaden z tych słodzików nie oferuje takiej samej głębi smaku ani koloru, ale wszystkie są solidnymi opcjami.

Jeśli nie masz pod ręką żadnego z tych słodzików, ale zdarza ci się mieć melasę z granatów, możesz spróbować zmieszać ją z białym cukrem w tej samej ilości. Nada potrawie cierpkość i prawdopodobnie różowawy odcień w zależności od użytej ilości, ale w zależności od innych użytych smaków może to być raczej mocna strona niż słabość.

Słodzik w płynie

Wymienione powyżej płynne słodziki mogą również pełnić funkcję samodzielnych zastępców brązowego cukru, ponieważ wszystkie nadają słodyczy i głębi smaku – ale nie są to łatwe zamienniki. Z pewnością napotkasz zmiany w teksturze wynikające z dodania wilgoci, zwłaszcza jeśli chodzi o pieczenie, ale eksperymentowanie z dostosowaniem przepisu może pomóc zniwelować różnicę. Zacznij od użycia mniejszej ilości słodzika niż wymaga przepis; Na przykład, jeśli przepis wymaga 1 szklanki brązowego cukru, użyj od do ¾ szklanki płynnego słodzika. Nie tylko odnosi się to do dodanej wilgoci, ale także do zwiększonej słodyczy tych substytutów w porównaniu z brązowym cukrem.

Jeśli nadal nie osiągasz pożądanych rezultatów, spróbuj zmniejszyć inne składniki płynne i/lub skrócić czas gotowania o kilka minut. Trzymanie się przepisów, które nie wymagają pieczenia lub są już płynne, takich jak glazury, sosy lub napoje (cześć, domowa herbata bąbelkowa) jest jeszcze lepsze.

Piloncillo (alias panela)

Popularne w kuchni latynoamerykańskiej słodziki są wytwarzane z soku z trzciny cukrowej, który jest redukowany do syropu, który jest następnie wlewany do form w kształcie stożka lub dysku i pozostawiany do stwardnienia. Występuje zarówno w jasnych, jak i ciemnych odmianach, ale różnica w kolorze sprowadza się do rodzaju przetwarzanej trzciny, a nie dodawania do niej więcej lub mniej konkretnego elementu. Jego smak jest również mocniejszy niż typowy cukier brązowy, z przyjemną ziemistością. Aby użyć jednego z nich, musisz zetrzeć blok cukru na tarce do pudełek lub ogolić go ząbkowanym nożem. Możesz także rozbić blok na kawałki i rozdrobnić go w robocie kuchennym. Po rozbiciu odmierz piloncillo w równej mierze do brązowego cukru.

Cukier kokosowy

Cukier kokosowy (czasami nazywany cukrem palmowym, chociaż termin ten może odnosić się do cukru pochodzącego z kilku różnych roślin) jest wytwarzany z soku palmy kokosowej o brązowym odcieniu, który wydaje się podobny do brązowego cukru. Jego smak w niczym nie przypomina kokosa – w rzeczywistości smakuje bardzo podobnie do brązowego cukru, ale z lekko pikantną, dymną nutą. To, że te dwa składniki mają podobny wygląd i smak, nie oznacza, że ​​będą się zachowywać tak samo. Brązowy cukier ma więcej wilgoci dzięki wyższej zawartości melasy, a cukier kokosowy ma stosunkowo więcej błonnika. Używanie cukru kokosowego może prowadzić do wypieków, które będą bardziej suche lub chrupiące niż zamierzone. Efekt będzie się różnić w zależności od przepisu — w zależności od preferencji dodana chrupkość może nawet poprawić. Ale jeśli odczuwasz brak wilgoci, spróbuj zrównoważyć to odrobiną dodatkowego tłuszczu w postaci masła lub oleju.

Obraz może zawierać: Roślinę, Jedzenie, Orzech, Warzywa, Tekst, Wizytówkę, Papier i Butelkę

Madhava Organiczny cukier kokosowy, 3 funty

Cukier daktylowy

Nie mylić z cukrem z palmy daktylowej, który jest podobny w składzie do cukru kokosowego, ten cukier jest wytwarzany ze zmielonych suszonych daktyli. Chociaż jest również nieco bardziej suchy niż cukier brązowy, ta opcja ma bogaty smak karmelu i może być stosowana w stosunku 1:1 jako zamiennik brązowego cukru w ​​dowolnym przepisie. Wypróbuj go w partii ciasteczek owsianych ze świeżymi daktylami, do których dodawane są zwykłe rodzynki.

Cukry surowe

Cukry nierafinowane świetnie nadają się do posypywania kruche ciasteczka lub ciasteczka z kawałkami czekolady, aby uzyskać dodatkową teksturę, ale mogą również zastąpić brązowy cukier. Niektóre z bardziej powszechnych, łatwo dostępnych odmian obejmują cukier demerara, cukier turbinado i cukier muscovado. Wszystkie trzy rodzaje cukru mają jasnobrązowy kolor, który jest podobny do standardowego brązowego cukru i wszystkie trzy zawierają melasę. Zazwyczaj można je zamienić w stosunku jeden do jednego, ale podobnie jak w przypadku innych alternatyw brązowego cukru, konieczne może być wprowadzenie korekt, aby uwzględnić różnicę w teksturze.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.