7 rzeczy, których nauczyłem się od ulubionego szkockiego piekarza TikTok

7 rzeczy, których nauczyłem się od ulubionego szkockiego piekarza TikTok

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest Piekarz Hebrydów, znany również jako Coinneach MacLeod, pieką swój gruchający szkocki akcent i powolne podejście. Jego styl filmów o jedzeniu znacznie różni się od szybkich filmów z szybkimi komentarzami, które widzisz na TikTok. Lubi opowiadać nam o swoim życiu na Hebrydach, archipelagu wysp w północnej Szkocji, io swoim wiernym psie Seòrasie.

Sposób, w jaki MacLeod piecze przepisy, takie jak szkockie kruche ciasteczka, bochenek marchewki i kardamonu na piecu opalanym drewnem, wzbudziłby zazdrość każdego wielbiciela chałupniczych ról. Jego nowa książka kucharska, Piekarz Hebrydów: przepisy i historie ze Szkockich Wysp, pełen jest rustykalnych przepisów opracowanych w jego wiejskiej kuchni i opowieści z jego życia. Najwspanialsze 30-minutowe połączenie Zoomu z nim usiadłem, a oto czego się dowiedziałem.

Piekarz Hebrydów: przepisy i historie ze Szkockich Wysp

1. Za historiami z ciastkami po prostu lepiej smakują.

„To szkocka książka kucharska, więc wiedziałem, że potrzebuję najlepszego przepisu na kruche ciasteczka, jaki mogę znaleźć. Znalazłem jedną z bonn panny młodej zwanej Szetlandami. Jest pieczone przez matkę dnia, a ona podejdzie do swoich drzwi i rozbije kruche ciastko [the bride’s] głowa. Jeśli jesteś gościem na weselu, [you can] Złap kruche ciastko i włóż pod niego poduszkę. Słodko jest dać ci słodkie sny ”.

Ta treść jest importowana z TikTok. Możesz znaleźć inny format w tej samej treści lub możesz znaleźć więcej informacji na ich stronie internetowej.

2. Jeśli MacLeod może upiec dom bez bieżącej wody i elektryczności, możesz upiec wszystko w swojej kuchni.

„Nie ma prądu ani bieżącej wody [my country home], ale mamy duży, staromodny piec opalany drewnem, który gotuje wodę i ogrzewa pomieszczenie. Jedyny wskaźnik jest zimny, gorący i bardzo gorący. I mój Boże, każdy tuzin babeczek, które wyjmuję z tego piekarnika, ma zupełnie inny kolor.”

3. Istnieje szkocka wersja Hygge o nazwie Blàths.

„To rodzaj podejścia do stylu życia, po prostu zwalniając trochę i ciesząc się tym, co masz przez cały czas. Jest takie urocze powiedzenie w języku gaelickim: „Beiridh bluths air luaths”. I to znaczy przez jakiś czas wszystko. To rodzaj mojej mantry przez ostatnie kilka lat.”

4. Ciastka do dodawania whisky (zwłaszcza szkockiej) to zawsze dobry pomysł.

„Whisky dodaje najwspanialszego smaku wypiekom. Wspaniałą rzeczą w nas w Szkocji jest oczywiście to, że w zależności od tego, jakiego rodzaju whisky używasz, nada ci ona zupełnie inny smak. [ed. Note: a dessert of cream, raspberries, whisky, and oats] Na przykład są to prawdopodobnie najbardziej znane dania ”.

5. Moja owsianka na igłę.

„Jest tylko jeden sposób na mieszanie naszej owsianki i owsa, a jest nim instrument zwany spurtle. Ostrze to dno łyżki bez łyżki. To tak jak ten rodzaj pokey stick, który sprawia, że ​​o wiele łatwiej jest rozbić grudki masła, gdy je mieszasz.

6. Ciasto szkockie zwane duff, znane również jako knedle clootie, to ciasto z przyprawami.

„Sposób, w jaki jemy duffa, zmienia dni. Pierwszego dnia po prostu kroimy to z ładną filiżanką — mamy takie ciasto. Dzień drugi, bardziej przypomina pudding. Mamy to w wieczornym deserze. Dzień trzeci to najlepszy dzień w historii. Mamy go w ramach pełnego śniadania hebrydzkiego, gdzie mamy smażone plastry z boczkiem i kiełbaskami. To naprawdę wszechstronne małe ciasto, które z pewnością mnie wyróżnia ”.

Ta treść jest importowana z TikTok. Możesz znaleźć inny format w tej samej treści lub możesz znaleźć więcej informacji na ich stronie internetowej.

7. To jest droga do serca mężczyzny lub kobiety z Hebrydów.

„Jeśli chcesz poznać mężczyznę lub kobietę z Hebrydów swoich marzeń, sposób, w jaki nasze serca są w stanie zrobić frajdę. Jeśli możesz to zrobić, następnego dnia wyjdziesz za mąż.

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez stronę trzecią oraz importowana na tę stronę w celu udostępnienia użytkownikom ich adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści znajdziesz na piano.io

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.