5 najlepszych przepisów niskosodowych zmniejszających ryzyko chorób serca — jedz to nie to

5 najlepszych przepisów niskosodowych zmniejszających ryzyko chorób serca — jedz to nie to

Chociaż sód może smakować, dodając go jako dodatkową przyprawę do jedzenia, jego zbyt duża ilość może powodować poważne problemy, takie jak choroby serca i niewydolność serca. Dlatego tak ważne jest, aby osoby zagrożone problemami z sercem zachowały zdrowe nawyki żywieniowe oraz nawyki związane z piciem. Wiele wstępnie ugotowanych lub paczkowanych potraw zawiera tony sodu, podobnie jak posiłki w restauracjach, przez co wydaje się trudne do kontrolowania ilości spożywanej soli, dlatego tworzenie własnych przepisów jest świetnym sposobem na utrzymanie spożycia.

Rozmawialiśmy z ekspertami komisji lekarskiej Lyssie Lakatos, RDN, CDN, CFT, oraz Tammy Lakatos Shames, RDN, CDN, CFTznany również jako The Nutrition Twins i autorzy Kuracja wegetariańska dla bliźniaków odżywiania, aby wymyślić jedne z najlepszych przepisów o niskiej zawartości sodu, aby zmniejszyć ryzyko chorób serca. Więcej przepisów znajdziesz w ponad 35 zdrowych przepisach na makaron na odchudzanie.

Odżywianie bliźniaków

„Podczas gdy przeciętny chiński posiłek zawiera aż 2348 miligramów sodu w jednym kartonie na wynos, ta wersja zrób to sam ma mniej niż 1/6 tego (365 mg)” – mówi The Nutrition Twins.

Dodatkową zaletą tego przepisu jest to, że tofu może również pomóc obniżyć ryzyko chorób serca. Badania opublikowane w Harvard TH Chan School of Public Health wykazały, że ludzie, którzy jedzą tofu przynajmniej raz w tygodniu, obniżyli ryzyko chorób serca o 18%.

Według The Nutrition Twins brokuły wspierają zdrowie serca na wiele sposobów, w tym prawdopodobnie pomagają obniżyć „zły” cholesterol LDL i trójglicerydy, jednocześnie podnosząc „dobry” cholesterol HDL. Zmniejsza to ogólne ryzyko zawału serca i prawdopodobnie chroni przed śmiercią komórek po zawale serca.

„Badania pokazują również, że jedzenie brokułów wiąże się z mniejszą liczbą zwapnień w aorcie” – mówi The Nutrition Twins.

Zdobądź przepis od The Nutrition Twins

Kanapka z sałatką z kurczakiem z curry i rodzynkami
Mitch Mandel i Thomas MacDonald

Kremowa, chrupiąca, słodka i pikantna sałatka z kurczakiem, która jest dobra dla twojego serca, wydaje się zbyt piękna, aby mogła być prawdziwa, ale tak nie jest!

„Kurczak jest bogaty w białko, cynk i niacynę, a nowe badania z Izraela pokazują, że dieta zawierająca kombinację tych składników odżywczych uelastycznia naczynia krwionośne i poprawia zdrowie serca” – mówi The Nutrition Twins.

Nutrition Twins twierdzą również, że cebula zawiera związki siarki i przeciwutleniacze, które zwalczają stany zapalne, obniżają poziom trójglicerydów i obniżają poziom cholesterolu, co pomaga zmniejszyć ryzyko chorób serca.

Tymczasem wykazano, że curry w proszku obniża ciśnienie krwi, poprawia krążenie i obniża poziom cholesterolu, co dodatkowo zwiększa korzyści płynące z tego posiłku w walce z chorobami serca.

Nutrition Twins sugerują podawanie tej kanapki z otwartą twarzą, aby obniżyć poziom sodu poniżej 400 miligramów.

Zdobądź nasz przepis na przepis na kanapkę z sałatką z kurczaka z majonezem z oliwą z oliwek

Przepis na łososia bliźniaków odżywiania
Odżywianie bliźniaków

„Ten bogaty w smak przepis na lunch lub kolację to błyszcząca gwiazda, jeśli chodzi o zdrowie serca”, mówi The Nutrition Twins. „Mając mniej niż 100 mg sodu w całym naczyniu (to mniej niż 5% twojego maksymalnego dziennego przydziału sodu), będziesz miał trudności ze znalezieniem posiłku o niższej zawartości sodu”.

Badanie opublikowane w Indian Journal of Endocrinology and Metabolism wykazał, że kwasy tłuszczowe omega 3 z łososia zapewniają silną ochronę serca. Poprawia również pracę serca, obniżając trójglicerydy i ciśnienie krwi, jednocześnie chroniąc przed arytmiami – nieprawidłowościami w czasie lub wzorcu bicia serca – i nie tylko.

Jak powiedział The Nutrition Twins, badania wykazały, że osoby jedzące ryby rzadziej mają zawał serca niż jedzące ryby. Bogaty w przeciwutleniacze kminek pomaga „usuwać” wolne rodniki, chroniąc komórki organizmu, w tym serce i naczynia krwionośne, przed utlenianiem i niszczącym stanem zapalnym. Wykazano również, że kminek utrzymuje zdrowe serce poprzez obniżanie poziomu cholesterolu.

Rozpuszczalny błonnik i flawonoidy w ananasie i limonce mogą również pomóc w poprawie poziomu cholesterolu poprzez podniesienie poziomu cholesterolu HDL i obniżenie poziomu cholesterolu LDL i trójglicerydów.

Zdobądź przepis od The Nutrition Twins

Paleo smażone tacos z tuńczyka
Mitch Mandel i Thomas MacDonald

Danie taco, które służy ochronie serca i przyjęcie na półmisku? Tak proszę!

Według nowych badań opublikowanych w Dziennik Amerykańskiego Stowarzyszenia Kardiologicznego, ludzie, którzy jedzą co najmniej dwie porcje awokado tygodniowo, mają o 16% mniejsze ryzyko chorób układu krążenia. Mają również o 21% mniejsze ryzyko zawału serca lub problemu związanego z chorobą wieńcową niż ci, którzy rzadko lub nigdy nie jedzą awokado.

Nutrition Twins twierdzą również, że zastąpienie żywności o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych, takich jak masło, ser i mięso, tłuszczami nienasyconymi, takimi jak awokado, pomaga obniżyć poziom cholesterolu LDL, który w dużym stopniu przyczynia się do choroby wieńcowej.

Tuńczyk ahi zawiera kwasy tłuszczowe omega 3, które pomagają obniżyć poziom cholesterolu i poprawić zdrowie serca. Zarówno zielona, ​​jak i czerwona kapusta może podnieść poziom beta-karotenu, luteiny i innych przeciwutleniaczy, które chronią serce i zmniejszają stany zapalne. Podobnie jak awokado, kapusta pomaga obniżyć poziom cholesterolu LDL.

Aby zredukować sód poniżej 400 miligramów, The Nutrition Twins sugerują, że nie ma problemu z marynowaną cebulą i ostrym sosem.

Zdobądź nasz przepis na pikantne rybne taco z tuńczykiem i awokado

Odżywianie Twins Overnight Płatki owsiane
Odżywianie bliźniaków

Idealna alternatywa dla słodyczy, płatki owsiane na noc mają wiele zalet.

„Chociaż ten przepis zawiera tylko 69 miligramów sodu w całym posiłku, nie jest to jedyny powód, dla którego ten przepis kołysze, jeśli chodzi o twoje serce” – mówi The Nutrition Twins. „Rozpuszczalny błonnik z owsa, beta-glukan, obniża poziom cholesterolu LDL i całkowitego cholesterolu, aby pomóc w utrzymaniu czystości tętnic”.

W rzeczywistości podsumowanie 24 badań opublikowanych w American Journal of Clinical Nutrition odkryli, że diety z dużą ilością owsa obniżają poziom cholesterolu średnio o 6,5 punktu więcej niż w grupie kontrolnej.

Według The Nutrition Twins pomarańcza zawiera silne flawonoidy, w tym naringeninę i hesperydynę, które mogą pomóc w poprawie ciśnienia krwi i zmniejszeniu ryzyka miażdżycy – gromadzenia się tłuszczów, cholesterolu i innych substancji w ścianach tętnic i na ich powierzchni. Nasiona lnu są wypełnione błonnikiem, przeciwutleniaczami i zawierają kwasy tłuszczowe omega 3, które przyczyniają się do ich zdolności do zmniejszania ryzyka chorób serca.

Zdobądź przepis od The Nutrition Twins

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.