5 najlepszych przepisów na jajka na zmniejszenie tłuszczu z brzucha, mówi dietetyk – jedz to nie to

5 najlepszych przepisów na jajka na zmniejszenie tłuszczu z brzucha, mówi dietetyk – jedz to nie to

Niezależnie od tego, czy posypujesz tosty z awokado jajkiem w koszulce, czy ubijasz obfitą, śniadaniową jajecznicę, można śmiało powiedzieć, że jajka są jednym z najbardziej wszechstronnych składników. Są również jednym z najlepszych pokarmów na kurczenie się tłuszczu z brzucha.

Oprócz tego, że są pełne witamin i minerałów sprzyjających utracie wagi, jajka są niskokaloryczne i bogate w białko, co oznacza, że ​​pomogą Ci zachować sytość. Dodatkowo aminokwasy znajdujące się w jajkach mogą przyspieszyć metabolizm, zgodnie z potrzebami organizmu dodatkowa energia do przetwarzania białka.

Aby uzyskać wgląd w najlepsze przepisy na jajka, które mogą pomóc w zmniejszeniu tłuszczu z brzucha, rozmawialiśmy z Lisą Young: dr, RDN, autor Wreszcie pełny, wreszcie szczupły, i członek naszej rady ekspertów medycznych. Czytaj dalej, aby zobaczyć, co miała do powiedzenia. Następnie, aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z 17 korzyściami płynącymi z codziennego jedzenia jajek, mówi nauka.

Waterbury Publications, Inc.

Nadeszła wiosna — a to oznacza, że ​​to najlepszy czas na włączenie do swojej diety warzyw sezonowych. Oznacza to również, że to danie z jajek może stać się jednym z Twoich ulubionych śniadań w tym sezonie.

„Ten przepis na frittatę to idealne jedzenie na odchudzanie” – mówi Young. „Jest bogata w warzywa sezonowe, które można kupić już teraz, a które mogą dodać błonnika, objętości i smaku do posiłku”.

Napakowane dżemem warzywa bogate w witaminy, takie jak szparagi, pory, czerwona papryka i szpinak, to danie jest pełne składników odżywczych, które zapewnią Ci energię i satysfakcję w ciągu dnia.

Zdobądź nasz przepis na zdrową wiosenną warzywną Frittatę.

Omlet z czarną fasolą
Mitch Mandel i Thomas MacDonald

Ten omlet zawiera sporą dawkę białka, które według Younga „będzie cię syte przez wiele godzin”.

Fasola jest bogata w błonnik rozpuszczalny, co oznacza, że ​​trawi się wolniej, co ostatecznie sprzyja sytości. W rzeczywistości w badaniu z 2016 r. opublikowanym w Żywność i odżywianieuczestnicy, którzy zjedli wysokobiałkowy posiłek na bazie fasoli i grochu czuli się bardziej nasyceni niż ci, którzy spożywali wysokobiałkowy posiłek na bazie wieprzowiny i cielęciny.

Ponadto w innym badaniu przeprowadzonym przez Wake Forest Baptist Medical Center naukowcy odkryli, że na każde 10 gram dziennego wzrostu błonnika rozpuszczalnego, tłuszcz trzewny uczestników zmniejszył się o 3,7% w ciągu pięciu lat.

Zdobądź nasz przepis na wegetariański omlet z czarną fasolą.

Pieczone jajka z grzybami i szpinakiem
Mitch Mandel i Thomas MacDonald

Jeśli wolisz jajko z płynnym żółtkiem, ten przepis jest dla Ciebie. Poza jajkiem to danie zawiera również dwa kluczowe składniki wspomagające odchudzanie.

„Ten szpinak oraz grzyby są bardzo bogate w składniki odżywcze i niskokaloryczne ”- mówi Young.

Według Żyj silnie, jedna filiżanka gotowanego szpinaku zawiera cztery gramy błonnika. Może to ograniczyć głód i zapobiec przejadaniu się. Tymczasem zawartość witaminy D w grzybach może pomóc w kontrolowaniu wagi, ponieważ poprzednie badania powiązały wyższy poziom tłuszczu z brzucha z niższym poziomem witaminy D.

Aby przepis był jeszcze bardziej przyjazny dla odchudzania, Young zaleca pominięcie mięsa i zastąpienie go większą ilością warzyw.

Zdobądź nasz przepis na 10-minutowe pieczone jajka z pieczarkami i szpinakiem.

załadowana warzywna frittata na żeliwnej patelni z plasterkiem na talerzu i widelcem
Jason Donnelly

Pomiędzy słodyczą czerwonej papryki, słonością sera i smakiem umami warzyw, ta frittata ma pełny profil smakowy. Jak wcześniej podkreśla Young, warzywa mają również dodatkową zaletę, że są bogate w błonnik i niskokaloryczne, co pomaga w realizacji celów związanych z odchudzaniem.

Ponownie, aby to danie było jeszcze zdrowsze, Young radzi pominąć bekon i dodać więcej warzyw.

Im więcej warzyw, tym lepiej. Im mniej przetworzonego mięsa, tym lepiej ”- mówi.

Zdobądź nasz przepis na Zdrową Frittatę Warzywną.

frittata z białek jaj
James Stefiuk

Jeśli szukasz jeszcze lżejszej opcji śniadaniowej, ta czteroskładnikowa frittata wystarczy. Białka jajek nie tylko prawie nie zawierają tłuszczu, ale mogą również zmniejszać apetyt, wspomagać budowę mięśni i promować zdrowie serca.

„Doskonałe jedzenie odchudzające, białka jajek mają również niską zawartość cholesterolu również dla osób obserwujących poziom cholesterolu” – dodaje Young.

Po prostu ubij białka jajek, wymieszaj warzywa i wrzuć mieszaninę do frytownicy. W ciągu zaledwie ośmiu minut otrzymasz puszysty i sycący posiłek.

Szukasz więcej inspiracji na przepis na frytownicę powietrzną? Sprawdź te 11 prostych przepisów na frytownicę powietrzną, które pomogą Ci schudnąć.

Zdobądź nasz przepis na Frittatę z Białego Jaj z Frytownicą Powietrzną.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.